Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

Marek, 18 lat temu
Rok produkcji 1996
Mazda 626 IV Hatchback 1.8 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Odkąd posiadam moją Mazdę (około 10 miesięcy) praktycznie dokonałem tylko typowych działań obsługowych (po zakupie auta wymiana paska rozrządu i napinaczy ok 560zł nowe zamienniki, filtr powietrza, paliwa i przewody do świec ok 200zł). Ceny części nie są małe ale w tym aucie nic sie jak na razie nie chce zepsuć. Użytkuje auto wspólnie z żoną i to nie tylko w "niedziele do kościoła"
Bardzo duża elastyczność silnika, co typowe dla japończyków największą moc uzyskuje sie na wyższych obrotach
bardzo dobrze tłumi nierówności i dziury gdyby tylko nie ten mały promień skrętu
Jak dla mnie wszystko na swoim miejscu bez żadnych udziwnień i niejasnych procesów myślowych konstruktorów
Bardzo dobra wentylacja, nie mam najmniejszych problemów z parowaniem szyb ani z wiodocznością przez lusterka dzieki temu że są podgrzewane
Na przednich siedzeniach miejsca bardzo dużo, niestety z tyłu już troche gorzej o ile 2 osoby na tylnej kanapie nie mogą narzekać to we 3 już jest troche ciasno, no i dla pasażerów o wzroście powyżej 190cm mało miejsca na tylnych siedzeniach nad głową
Mazda może nie powala oszczędnością ale zużycie nie jest duże przy mojej troche dynamicznej jeździe w mieście pali ok 9 litrów a na trasie w 4 osoby na pokładzie przy odcinkach gdzie jechałem po 160-170km/h średnie spalanie wyszło 7,2l/100km. Przeglądy kosztują trochę drożej niż przy moim poprzednim vw2 ale nie ma tragedii. Naprawy - jakie naprawy?? :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

7,9