Ocena kierowcy - Mazda 626 IV Hatchback

Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 626 IV Hatchback 1.8 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza na tylnik nadkolach oraz u dołu drzwi
Bardzo dobre auto, warte polecenia. Samochód przejechał 300 000 tyś bez większych usterek i myślę że przejedzie drugie tyle \"ale już u nowego właściciela\". Jakoś wykonania samochodu stoi na wysokim poziomie i mimo upływu 18 lat i użytkowania okresowo w ciężkich (budowlanych) warunkach nie z nim problemu. Z uwag jakie można mieć to: -rdza na tylnich nadkolach i progach przednich drzwi - słabe hamulce (bardzo szybko włączajacy się ABS) co wymaga większej ostrożności. Po za tym same plusy. Resumująca mimo upływu lat auto naprawdę godne polecenia.
Skrzynia biegów bardzo dobra i precyzyjna. Bardzo dobre ustawienie 5, która przy 100 km/h ma tylko 2650 obrotów> Jedyny problem jaki występował to przy większych prozach ciężko było wrzucić 2 zanim wszystko się nie rozgrzało.
Do przodu bardzo dobra. . Widoczność o wiele lepsza niż w Hondzie Accord z 2003 roku, gdzie słupki utrudniają obserwację. Do tyłu trochę gorzej, co wynika z rozmiarów samochodu. Przy parkowaniu trzeba trochę uważać.
Wszystko jest pod ręką. Przyjemne materiały wykończeniowe. O wiele lepsze i przyjemniejsze niż w nowych Skodach, oplach, czy VW gdzie plastik po prostu przeraża.
Z przodu bez zastrzeżeń. Natomiast z tyłu jak ktoś jest wysoki musi się trochę pomęczyć, szczególnie jak na przednim fotelu również siedzi wysoka osoba.
Do 130 km/h jest bardzo dobrze. Głośno robi się od 150 km/h ale kto po naszych drogach jeździ z taką prędkością.
Cały czas jeździłem na gazie więc o nim mogę napisać przy spokojnej jeździe w trasie do 110 km/h wychodziło 9 l/100 Przy bardziej agresywnej jedzie spalanie wynosiło około 11 litrów więc też nie było źle.
Do 300 000 km samochód przejeździł bez większych usterek. Z poważniejszych napraw to jedynie pompa paliwa (w baku), która się zatarła z mojej winy (jeździło się na rezerwie). Po za tym nic się nie wymieniało co nie wynikało z normalnej eksplartacji.
BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]