Ocena kierowcy - Mazda 626 V Hatchback

Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 626 V Hatchback 2.0 DITD 90KM 66kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Mode duzo pisac o tym aucie bo mam go juz 5 lat. Jestem pedantyczny jesli chodzi o samochody i nie znosze jak cos puka czy stuka i dlatego wszystkie naprawy wykonywalem od razu po pojawieniu sie jakiejkolwiek usterki. Pewnie dlatego tak duzo w niego zainwestowalem. Jak bym tego nie robił to musial bym tu napisac jaka to mazda jest zla itp. Moje dotychczasowe samochody nie byly zbyt drogie ale ta mazda zdecydowanie byla najlepszym autem. Auto ma 280000 km przebiegu.
Silnik jak dla mnie jest super. Przez okres 5 lat ani razu mnie nie zawiodl. W zimie przy -25 stopniowym mrozie gdy nowe auta nie mogly zapalic, moja mazda palila od pierwszego strzala. Mina wlascicieli nowych aut bezcenna :)
Nawet po wymianie sprzegla czasem ciezko wchodzil wsteczny, ale po za tym zaden bieg nie zgrzytal.
No i pojawia sie problem... gdyby nie ta nieszczesna rdza to auto naprawde super. Po naprawie blacharki i po uplywie 2 lat rdza pojawie sie w tych samych miejscach nie dajac o sobie zapomniec. U mnie niestety "zjedzone" zostaly podluznice co wylkuczalo samochod z jazdy na dluzsza mete :( Warto przed zakupem wjechac na kanal i sprawdzic podloge i podluznice bo mozna sie przejechac.....
Widocznosc ok. Nie mam sie do czego przyczepic.
Wszystko pod reka, schowki przydatne. Jest gdzie co polozyc np. telefon itp.
Polecam wersje bez klimatroniku gdyz nie daje rady (wiem bo taka jezdzilem) moja nie posiadala kilatroniku a zwykle pokretla. Jak to w dieslu musi troche przejechac zeby sie zagrzal ale bez przesady :) Jak sie zagrzeje to w aucie jest goraco. Co do klily to jak jeszcze dzialala to tez fajnie chlodzila.
Nie jest to bardzo duzy samochod ale miejsca jest wystarczajaco.
Przy troche wyzszych predkosciach glosno w aucie. Mowa tu od 120 w gore.
Jak to do japonczykow czesci drozsze niz do niemca ale ja nie oszczedzalem na czesciach i zawsze bralem z gornej polki.
Za nie duze pieniadze auto z dobrymi silnikami lecz ze slaba blacha.
Spalona zarowka od licznika co mozna samemu wymienic bez jakies specjalistycznej wiedzy.
Pompa paliwa i sprzeglo ale to z racji na wiek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DITD 90KM 66kW [l/100km]

6,6