Ocena kierowcy - Mazda 626 V Kombi

Mariusz J., 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Kombi 2.0 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Auto które cieszy niezawodnością, komfortem, kulturą pracy. Nie dla szpanerów i tuningowców. Rodzinne autko na co dzień i wakacje idealne.
Pierwszy zwrócił moja uwagę. Kiedy podniosłem klapę zauroczył mnie swoim prawie bezgłośną pracą, suchy i czysty choć nie był myty, ani palkowany. Przydałaby się większa moc, ale jak dla mnie który nie ma zacięć Kubicy, zadawalający.
Płynna zamiana, krótkie przełożenia ( nie mylic z sportowymi bolidami)
Fantastycznie się prowadzi, choć na ostrych zakrętach trzeba uważać waga robi jednak swoje.
Było by doskonale, ale martwy punkt na przednim słupku jest jak dla mnie za duży (czasami wymaga większej uwagi)
Japończyk dobrze skrojony na wymiar wszystko pod kontrolą intuicyjnie umieszczone przyciski, regulacje większości pomagają a nie przeszkadzają
Kolejna zaleta tego samochodu. Climatronik sprawuje sie idealnie w największe nawet upały.
Zastanawiałem sie nad kupnem Omegi w kombi, ale Mazda proponuje takie same parametry i nie jest tak awaryjna jak Opel.
Słyszę inne samochody stojąc na światłach, silnik Mazdy lubi wysokie obroty ale odgłos jej pracy nie denerwuje ponieważ musisz się w niego wsłuchiwać.
Miasto 8.2 l/100 km Trasa 6.4 l/100km Zapomnij o ASO ceny astronomiczne, ale jeśli masz zaprzyjaźnionego D-O-B-R-E-G-O mechanika ceny nie będą straszne. Pamiętaj jednak części nie są obszarem w którym będziesz mół oszczędzić. Zemści się to podwójnie.
Ten rocznik oferuje o wiele więcej niż jego konkurencja
Do wymiany takie części jak siłowniki tylnej klapy,
Nie stwierdziłem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]