Mazda 626 V 2.0 TD 101KM 1998-2001 - Oceń swoje auto

(110 ocen)

Mazda 626 V Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(117 ocen)

Oceny Mazda 626 V 2.0 TD 101KM 1998-2001

3% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 20.04.2010 przez

bylem wlascicielem tej mazdy przez 2lata, z auta jestem bardzo zadowolony, po miescie (jakim jest czestochowa-jako taki tryb miejski) udalo mi sie zejsc do 5,5l na 100km (jak:szybka zmiana biegow na wyszy, hamowanie silnikiem, przewidywanie sytuacji na drodze). niestety drugi raz bym nie kupil tego samochodu w Polsce, mialem pecha i kupilem wersje przejsciowa (japonska pompa DENSO), mialem problem tego typu ze silnik gasl (czasami nawet co 100m), bylem u 12tu mechanikow i karzdy wymyslal cos innego (wymienilem oba sterowniki, kable i wtyczki do nich, filtry, stacyjke itp),prawie nikt nie mial odpowiedniego programu zeby sie podlaczyc (przypominam ze to wersja przejsciowa), a ci co mieli mowili ze to wlasnie sterownik bo nie pokazuje zadnych bledow, z auta co do jazdy jestem zachwycony ale w naszym kraju nie ma fachowcow do japonczykow z elektronika, w serwisie mi powiedzieli ze najblizsza diagnostyka tej wersji jest w holandii:D. na zakonczenie powiem jedynie ze a koniec pojechalem do mechanika-amatora (chyba nawet komputera na oczy nie widzial), potraktowal problem ksiazkowo i znalazl przetarty przewod:) (wyjasniam: przetarty przewod dotykal do masy a spadek napiecia wylanczal sterownik odpowiedzialny za prace silnika). podsumowanie: u 12 mechanikow auto spedzilo pol roku:( ponad 20 nie podjelo sie proby:( jeden warsztat regeneracji pomp prosil mnie bym nie przyjezdzal(ach ta elektronika):(, na niepotrzebne czesci, telefony i oszustow (serwis BOSCHa byl przekonany ze to ich pompa chociaz grubym drukiem bylo wybite DENSO, co niektorzy kasowali za podpiecie pod komputer majac jedynie jak sie pozniej okazalo tylko kalkulator w biurze) wydalem ok 5000zl:( i na koniec mechanik-amator o nr 13 znalazl usterke za 150zl:)... niestety po tych przejsciach po miesiacu elektronika pompy nie wytrzymala tylu pseudo-mechanikow... i wtedy z zalem rozstalem sie z moja mazdeczka:(

dodano 10.02.2015 przez

Auto posiadam od niedawna, ale juz moge cos o nim powiedziec. Jak na swoje lata prezentuje sie naprawde fajnie. Sylwetka auta jest przyjemna a srodek auta solidnie wykonany i jak na hatchback nie stuka w nim tylna półka z czego jestem happy :) bo nie jednego hatchbacka juz mialem i nie bylo tak cicho. Srodek przyjemny dla oka. Auto jak na diesla ciche i co najważniejsze cieple :) Szybko sie grzeje i w aucie jest cieplutko :) Jak na mazde przystalo to tylne nadkola do poprawek (standard) Trudno dopasowac poduszke pod silnikiem poniewaz do tego modelu, rocznika i silnika jest kilka rodzajow poduszek. Bez dokladnych wymiarow trudno dopasowac ale jest to do ogarniecia.

dodano 15.06.2009 przez

Świetny samochód dla ludzi, którzy nie potrzebują wrażeń gwarantowanych przez mocny silnik. Na pewno dobrze sprawdzi się jako samochód rodzinny, bo jest oszczędny, pakowny i praktyczny. Jest także bardzo wygodny, ale nie zbyt komfortowy ze względu na słabe wyciszenie. BARDZO WAŻNE! Kupować jak najbardziej, ale tylko dobrze sprawdzone i zadbane egzemplarze, bo części do Mazdy są drogie. I jeszcze jedno... Mazda nie ma najlepiej zabezpieczonychh blach. Przy kupnie zwracać dużą uwagę na korozję. Jeszcze jedno... moja siostra ma golfa kombi z 2001 i zdecywanie bardziej woli jeździć moim, bo "przyjemniej się prowadzi". To jest najlepszy komentarz dla tego samochodu :)

dodano 14.08.2011 przez

Jestem bardzo zadowolona. Auto mimo, że jest dość sporych rozmiarów (HB) jest bardzo wygodne na miasto, łatwo nim zaparkować. Spalanie uważam za bardzo dobre, jak na tę masę i wielkość auta:) (ok.6l/100KM w mieście, czasami wypada mniej).Mam wersję z pełną elektryką, uważam, że ten model jest 100 x lepszy od nowych (po 2008) aut typu Punto(mam porównanie).Bardzo podoba mi się bagażnik - jest naprawdę wielki i dużo można do niego zmieścić. Komfort jazdy również oceniam wysoko, nawet przy komplecie osób:) Jest to świetne auto, najlepsze w swojej klasie. ŻYCZĘ WSZYSTKIM POSIADACZOM I TYM, KTÓRZY NOSZĄ SIĘ Z ZAMIAREM KUPNA, SZEROKIEJ DROGI!:)

dodano 23.09.2013 przez

Starałem się opisać samochód pod każdym kontem aby potencjalny kupujący mógł dokładnie zastanowić się nad jego zakupem. Mam ten samochód 5 lat i sporo o nim wiem. Jeżeli ktoś potrzebuje niezawodnego, w miarę komfortowego, mało spalającego i przestronnego samochodu do przemieszczania się z punktu A do B to zdecydowanie polecam tą Mazdę. Jeżeli natomiast ktoś oczekuje czegoś więcej od samochodu: wysokiego komfortu, dobrego wyciszenia, dobrej elastyczności, wyrafinowanej ergonomii i przede wszystkim duszy to odradzam zakup.

dodano 19.08.2008 przez

Idealne auto rodzinne dla tych co chca pogodzic ekonomike z radoscia z jazdy. Wycieczka z rodzinka (dwa male brzdace i urocza zonka) na 3tygodnie z tona bagazy nie jest zadnym problemem (choc trzeba uwazac na stosunkowo mala dopuszczalna ladownosc maksymalna- tylko 450kg!) a wrecz przyjemnoscia. Gdzies slyszalem, ze w rankingu marek, ktorych wlasciciele najczesciej sie usmiechaja Mazda jest w czolowce- POTWIERDZAM! :)

dodano 11.09.2008 przez

Auto w sam raz dla rodziny (sedan - bagażnik 502l)(niektóre kombi mają możliwość montażu trzeciego rzędu siedzeń), dobrze znosi nasze drogi, trochę głośny "klekot" ale za to przyjemnie "gada". Koszty eksploatacji do użytku auta są na godziwym poziomie. Godny polecenia diesel (DiTD) przed lift 101KM po (2001r)110KM.

dodano 05.11.2005 przez

bardzo dobry samochód,oszczedny( litr mniej pali od konkurencji),bezawaryjny(uważać na paliwo bo padają pompy wtryskowe) tylko zawieszenie na nasze drogi się nienadaje(wcześniej miałem 626 1991 2.0 D o niebo lepsze zawieszenie),dość głośny silnik,średnie hamulce(po założeniu odpowiednich klocków jest dużo lepiej)

dodano 01.02.2012 przez

Trafiłem na dośc zaniedbany egzemplarz, więc musiałem sporo zainwestować, dość drogi rozrząd pozostałe części pewnie nieco tańsze niż w obecnie produkowanych autach zarówno tych benzynowych jak i dieslach generalnie auto duże, wygodne i nezawodne, mogłoby byc lepiej zabezpieczone antykorozyjnie

dodano 13.03.2007 przez

Samochód w swojej klasie moim zdaniem bije konkurencję z tamtych lat. Z pewnością lepszy niż Primera czy Accord. Co to Avensiss ciężko mi się wypowiedzieć. Europejskie samochody zostawia w tyle pod względem niezawodności. Mankamentem jest slabe wyciszenie i kiepskie plastiki jak we francuzach.