Lista ocen Mazda CX-30 (111) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 136 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lognith
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Cóż. Tu potrzeba dłuższego komentarza. Gabaryty zewnętrzne sugerują całkiem dużą kabinę. W praktyce, wcale niekoniecznie tak jest. Trzeba mieć na uwadze bardzo długa maskę z przodu. Zyskują na tym proporcje i wygląd samochodu, ale cierpi przestronność wnętrza. Osobom bardzo wysokim z przodu może przeszkadzać rozbudowany i wysoki tunel środkowy. Z całą pewnością nie ma tu poczucia przestrzeni. Ale doskonale rozplanowane miejsce kierowcy...
~Bartek
Crossover 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Gdyby nie problemy z komfortową pozycją za kierownica to bym tylko chwalil... Aha, materiały wykończeniowe - porażka, s[odziewałem się, że Piano Black plastiki bede sie rysować od samego patrzenia, ale to, że zostają rysy na szybie od wskaźników po przetarciu kokpitu delikatna szmatka - czegoś takiego nigdy nie widziałem nawet w najtańszym segmencie aut. Fajnie, ze auto ładnie wygląda w środku ... ale fajnie jakby po miesiącu użytkowania nadal...
~Bartek
~Artur
Crossover 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
2 osoby podróżują bardzo wygodnie, 4 nieprzesadnie wysokie też. 5 miejsce jest tylko papierowe i na bardzo krótkie dystanse. Samochód jest wystarczająco szeroki, można rozsiąść się wygodnie jak na tę wielkość auta. Nie czuję się klaustrofobicznie nadmiernie otoczony. Trochę szkoda, że elektroniczne sterowanie fotelami jest tylko przy skórzanych fotelach. To powinien być standard, jeśli CX-30 aspiruje do premium.
~Maciej
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Z przodu sporo miejsca, wygodnie. Mało miejsca na nogi z tyłu, ale sporo na głowę . Mam 1,8 cm wzrostu. Trochę klaustrofobiczne uczucie z powodu małych bocznych okien, zwł z tyłu. Trudno mi było płacić przez to małe okienko, łatwiej otworzyć drzwi niż się przeciskać przez to maleństwo. Tylne okno nie chowa się całkowicie.
~IjonTichy
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Z przodu miejsca dużo. No chyba, że jesteście zawodnikiem sumo - to wtedy będzie przeszkadzać szeroki podłokietnik. Z tyłu miejsce na dwie dorosłe osoby przeciętnej postury i kilkunastoletnie dziecko. Można było zrobić krótszą maskę i więcej miejsca z tyłu - Mazda chyba zapatrzyła się na roadstera. Bagażnik przyzwoity.
~Mwstp
Crossover 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Wystarczająca, z tyłu ok. Trochę nisko z tyłu dla 180+ ale miejsca na nogi jest wystarczająco. Wysokim warto przypomnieć, że mazda i inne japońskie auta mają krótkie siedziska i dość wąskie fotele co doceniają filigranowe panie. Wysocy i masywnie w pasie mężczyźni powinni wybrać amerykańsk-wloskie konstrukcje
~Mwstp
~WitLeg
Crossover 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Duży jestem i było OK. Fotele z przodu mają wysokie, fajne oparcie ale trzymanie boczne takie sobie. Skokowa regulacja pochylenia oparcia to typowe dla wschodu. Siedzisko troszkę krótkie. Też typowe dla wschodu. Osoba z dużym D i wysoka powinna się mocno zastanowić nad dalszą podróżą.
~adamM
Crossover 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
Z przodu bardzo obszernie, z tyłu nieco mniej miejsca na nogi. Przy wzroście 180 cm jak "siadam za sobą" to mam jeszcze ok. 7 cm od kolan do oparcia. Z tyłu wentylacja i podłokietnik z uchwytami na napoje. W każdych drzwiach można zmieścić 1.5 l butelkę :) Z przodu są też 2 cup holdery.