Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

jnemo, 2 lata temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
To był świadomy przekalkulowany zakup, przy budżecie jakim dysponowałem, Mazda CX-5 to najlepsze co mogłem kupić. Po dwóch latach auto mnie ani razu nie zawiodło i tak też bym określił je jednym przymiotnikiem - niezawodne. Spalanie przy tej masie auta uważam za naprawdę niskie (licznikowe 7,5, realne w granicach 8). Świetnie sprawdza się na polnej ponad kilometrowej drodze do domu, która często zamienia się w pełny błotnych kolein to przeszkód - bardziej dzięki wysokiemu prześwitowi, aniżeli napędowi AWD, który do tej pory być może i włączył się parę razy, ale niezauważalnie. Auto daje niesamowity komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa, świetne światła, pewnie pokonuje zakręty. Z pewnością jednak ma jedną wadę - fatalne wyciszenie, jeśli kogoś to bardzo drażni to cx5 nie będzie dobrym wyborem - na trasach szybkiego ruchu jest niestety nieprzyjemnie - człowiek instynktownie podkręca muzykę/radio i po paru godzinach takiej jazdy wychodzi z bólem głowy. Dla tych, którzy rzadko pokonują długie trasy na pewno polecam.
przy miejskich prędkościach jest w porządku, w niezabudowanym znośnie, ale już głośno, na ekspresówkach szumi i huczy, na autostradzie w radiu brakuje skali aby zagłuszyć hałas. Fatalne wyciszenie to chyba najpoważniejsza wada tego auta.
rewelacyjny
brak