Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

Adam, 6 lat temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Mazda CX-5 I SUV 2.2 SKYACTIV-D  150KM 110kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny, cichutki i oszczędny. Rewelacja.
Jako, że mało opinii diesla 2.2, to dorzucę swoje 3 grosze. Auto kupiłem niecały miesiąc temu, ale zrobiłem już ponad 4 tysiące km, więc czas na wstępną opinię. Auto bardzo ładne, typowo japońskie. Zanim kupiłem auto na mojej liście były: KIA Sportage, Nissan Qashquai, VW Tiguan, Toyota RAV 4. KIA była OK, ale silnik wydawał mi się za głośny. Prowadzenie takie sobie. Nissan - tragedia. Nowy model, rocznik 2015. Zawieszenie i układ kierowniczy z innej epoki. Nie mam pojęcia jakim cudem to auto stało się tak popularne - szok. Toykę w sumie już miałem, to zrezygnowałem z szukania RAV4. Tiguan fajny, tylko był trochę mułowaty i za ubogie miał wyposażenie w stosunku do ceny. Padło na CX-5 z dość już dużym przebiegiem (miałem ograniczony budżet) ale nie żałuję i gorąco polecam.
Silnik to jakiś cud techniki. Mimo, że Mazda jest bardzo źle wyciszona zupełnie go nie słychać! Wyobrażacie sobie diesla, który chodzi jak benzyniak! Zero drgań na postoju i w zasadzie bezgłośny. Pali mało i 150 KM daje radę podczas ruszania czy wyprzedzania. BRAWO dla Mazdy!
Fajne przełożenia - w sam raz. Trochę haczy mi dwójka.
Dość sztywno, ale tak miało być. Mam koła 19" więc nie ma mowy o zawieszenie jak w Lagunie. Układ kierowniczy, zawieszenie - dla mnie bomba. Mniej buja na łukach niż RAV4 3 generacji (2010). Hamulce takie sobie - mogły by być trochę "pewniejsze".
Super widoczność - zero problemów. Kamera cofania załatwia sprawę :)
Jest OK - wszystko pod ręką. Za małe schowki w drzwiach - po prostu jakieś nieporozumienie.
Grzeje szybko i dobrze, ale podczas deszczu występuje spora kondensacja - trzeba właczyć klimę do odparowania szyb - sam nawiew nie daje rady. Klima rewelacyjna - lepsza niż w mojej RAV4 i moim Mondeo 2012 po lifcie.
Jest bardzo dobrze. Nie wiem jak dla wysokich kierowców, ale dla mnie jest spoko - mam 172 cm. Z tyłu też bardzo dużo miejsca.
Kicha z tym wyciszeniem. Chodzi w sumie tylko o koła - szum asfaltu czasami wkurzający. Silnik bezgłośny - to nie jest problem. Zaczyna mocno szumieć przy prędkościach powyżej 160 km/h. Do 160 jest znośnie. RAV4 2010 i Mondeo 2012 są o wiele, wiele cichsze w środku. Ponoć po lifcie w 2015 jest to to poprawione, więc warto szukać młodszych egz.
Pali bardzo mało ale ma jakiś magiczny moment, że zaczyna palić sporo powyżej 135 km/h. Przy 100 km/h pali 4.5 litra Przy 130 km/h pali 6 litrów Przy 135 już 7.5 :) No i potem coraz więcej.
Na razie spoko - odpukać. Do wymiany były łączniki z przodu. Tarcze z przodu do wymiany, ale mam już umówiony serwis.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D 150KM 110kW [l/100km]