Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

hsms, 11 lat temu
Silnik 2.2 SKYACTIV-D 175KM 129kW
Rok produkcji 2012
Mazda CX-5 I SUV 2.2 SKYACTIV-D  175KM 129kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Samochód prowadzi się bardzo pewnie z poczuciem pełnej kontroli. Osobiście mam wrażenie jakby samochód sam zachęcał do czerpania pełnej satysfakcji z prowadzenia tego auta.
Doskonały samochód o ponadprzeciętnych możliwościach drogowych w klasie SUV. Dający pełną satysfakcje z jazdy. Bardzo bogate wyposażenie.
Silnik elastyczny z nienaganną kulturą pracy. Powyżej 2000 obrotów doskonałe osiągi zwłaszcza jak na SUV. Cichy w całym przedziale obrotów z doskonałym brzmieniem w wyższej partii obrotów.
To mój pierwszy samochód z automatem więc nie mam porównania ale uważam że przy normalnej eksploatacji zmiana biegów jest płynna i bez szarpnięć. Przy ostrzejszym operowaniu gazem wyczuwalny kick down.
Sztywne zawieszenie które sprawia że samochód daje poczucie bezpieczeństwa nawet w szybko pokonywanych ciasnych zakretach. Nierówności drogi wyczuwalne jednak nie uciążliwe ze względu na doskonałe fotele,
Dobra aczkolwiek przedni słupek jes masywny i ogranicza trochę widoczność zwłaszcza na ruchliwych skrzyżowaniach
Nie mam żadnych uwag może po za środkowym podłokietnikiem który jest zbyt krótki.
Brak osobnych kanałów wentylacyjnych dla pasażerów na tylnych siedzeniach.
Wnętrze ciche do prędkości około 120km/h
Dużo wyższe niż to co podaje producent. 4,9l w trasie nie osiągalne. 6,4l w mieście jest czystym marzeniem nawet traktując pedał gazu bardzo delikatnie.
Tani nie jest jednak w zamian dostajemy samochód o ładnej linii i bogatym wyposażeniu. Ludzie sie za nim oglądają :)
Do tej pory żadnych problemów
Do tej pory żadnych problemów

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 SKYACTIV-D 175KM 129kW [l/100km]

8,6