Ocena kierowcy - Mazda CX-7 SUV Facelifting

Krzysztof-Bielsko, 13 lat temu
Silnik 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Rok produkcji 2010
Mazda CX-7 SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Mój komentarz dot. napędu 4x4 który niewiarygodnie szybko sie załącza, nie czujesz w śniegu że jest slisko a na suchej nawierzchni na można jechać bardzo oszczednie prawie dwótonowym autem.
Mój CX-7 posiada silnik diesla 2.2 173KM , oczywiście nie pracuje tak kulturalnie jak benzyna jednak w porównaniu do niemieckich diesli pracuje świetnie. Świetne osiągi zarówno przyspieszenia jak i spalania jak na prawie 2 tony auta typu SUV.
bardzo silny docisk sprzegła, trzeba sie przyzwyczaić ale dzieki temu sprzęgło nie \"slizga\" , po dopasowaniu sie do auta jeździ sie pięknie .
Na szczęście nie jest miękki !!! Nie mieści mi sie w głowie jak można go negować, to nie jest limuzyna ! Układ zawieszenia jest sztywno zestrojony co daje możliwość samochodowi z prześwitem ponad 20cm pokonywanie zakrętów z naprawde dużymi prędkościami. Również dzieki sztywności nasze polskie dziury nie zrobią na nim śladu. Mimo sztywności jest komfortowo, wystarczy zrobić trasę rzędu 1tys km to będziemy mieli jasność. Ja taką zrobiłem nie jedną !
Wystarczająca do przodu, duże lusterka boczne jednak do tyłu bez szaleństwa ;) . Przy parkowaniu pomaga jednak kamerka.
Bardzo dobrze sie nagrzewa dzięki dodatkowemu układowi dogrzewania silnika , który załącza sie automatycznie przy niskich temperaturach, chyba można go rozbudować jak Webasto!
Przesiadłem sie z Rav 4 , wiem jak mało miejsca może być w SUVie. CX-7 bije na głowe moje poprzednie auto. Mimo że nie jestem wysoki w RAV 4 ciasno było zawsze, nie mówiąc o pasażerach z tyłu, w Mazdzie jest jak w sam. osobowym :)
Jest w normie, chociaż mogło byc lepiej. Na szczęscie jest o wiele lepiej niż w moim poprzednim aucie .
Miasto jak to miasto czesto korki i spalanie do 10 L na trasie spokojnie do osiągnięcia 7 L !!! Auto waży 1800 kg . Przy mojej jeździe spala mi 8.5 L
Na razie nie zaobserwowałem.
Na razie nie stwierdzono, mimo iż uzytkuje Diesla po mieście nie mam problemów z filtrem cząstek stałych :) ... wystarczy odpowiednio używać samochodu
Dziennik kosztów dla Mazda CX-7 SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
9,2