Konkurs gokartowy - tydzień 2

Mazda CX-7 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Mazda CX-7

lista silników Mazda CX-7

Oceny Mazda CX-7

2% lepiej niż w segmencie Duże SUVy (4,18)

dodano 22.03.2011 14:57:43 przez

Ogólnie auto sprawia wiele frajdy, mimo że nie jest to demon szybkosci (ale ja juz sie wyszalałem, teraz spokojnie tatusiuje). Szukałem auta które poradzi sobie moja fatalna droga (mieszkam na zadupiu i ok 500m do domu musze przejechac po nieutwardzonej drodze, która na wiose/jesien jest jednym wielkim błociskiem, a w jątkowo śnieżne zimy, jedna wielką zaspą.) a jednocześnie będzie ładne (a to jest i to bardzo), nietuzinkowe i niezawodne. Jest to moja 2 nowa Mazda i póki co jestem wiernym fanem tej marki. Z zaspami śnieżnymi poradziała sobie wyśmienicie. Ma 2 małe wady: 1. to mniejsza ilość miejsca niz miałem w kombi (Mazda 6) i gorsze siedzisko siedzenia (krótsze nieco), które na długiej trasie (jazda 10godzinna) powoduje że nogi sie bardziej męczą. Z całym sercem jednak polecam.

dodano 09.11.2007 15:06:15 przez

Właśnie wchodzi wersja europejska benzynowa ze skrzynią manualną.W połowie 2008 roku będzie dizel 2.2 /160 KM myślę że dizel będzie miał większe zainteresowanie,mając na uwadze to że do Polski wraca oficjalne przedstawicielsywo Mazdy.Puki co silnik benzynowy daje wiele radości z jazdy.Polecam ten samochód ludzą którzy dotychczas kupowalu kombi średniej klasy jest to wspaniała alternatywa.Prowadzi się go identycznie jak auto osobowe.Myślę że CX 7 odniesie sukces rynkowy nawet w Polsce kiedy to dystrybutor zacznie od szerokiej reklamy w mediach.Jeśli model ten będzie montowany tylko w Japoni to ma szanse być najlepszym i najmniej awaryjnym w klasie.Czekam na test TVN TURBO wykonany przez Adama Kornackiego-jest w tym najlepszy.Pozdrawiam!!

dodano 13.08.2008 01:29:35 przez

Przepiękna linia nadwozia i wspaniały (niewyobrażalnie ,jak na tą pojemność) mocny silnik. Bez najmniejszych kompleksów wobec Audi, BMW czy Mercedesa. No może napewno prestiż inny. Ale jeśli to dla kogoś nie ma znaczenia to Mazda CX-7 jest rewelacyjna. Wykończenie wnętrza, jakość plastików, aluminium i skóry porównywalna lub lepsza jak w autach niemieckich z wysokiej półki. To ciekawy model bo jest większy i z lepszy silnikiem jak błędnie porównywane do niego Volvo XC60, VW Tiguan, Ford KUGA czy Renault Caleos)nieszczescie). Wydaje się że jest z innego towarzystwa. A nawet o tej Maździe nie mówi się za wiele bo chyba wszyscy konkurenci czują wielki respekt.

dodano 02.03.2011 08:42:51 przez

Dlugo zwlekalem z kupnem tego auta poniewaz czekalem na diesla,jedna jazda probna rozwiala wszelkie watpliwosci,ktos kiedys powiedzial"zycie jest za krotkie by jezdzic dieslem"i w tym przypadku mial 100%racji. Ktos tu kiedys sie zastanawial dla kogo jest ten samochod?Odpowiadam:Auto to jest dla ludzi ,ktorzy cenia sobie komfort ,bezpieczenstwo i wygode nie zwazajac na prestiz marki. Dla tych ,ktorzy nie przeliczaja wartosci kazdego przejechanego kilometra. Dla tych, ktorzy lubia sie wyrożniac w tlumie innych samochodow,w 2009roku Mazda w Polsce sprzedala niewiele ponad 200szt.tych egzemplarzy. Dla tych maja odrobine fantazji i ....kasy;-)

dodano 03.11.2008 21:12:36 przez

Często używane i powoli wyciskane sprzęglo, wydziela niemiły smrodek mam wrażenie że się niedługo spali, auto zaraz po wyjeździe od dealera niemiłosiernie dymiło, coś stuka koło zawiasu drzwi kierowcy przy otwieraniu i zamykaniu, producent podaje nieprawdziwe dane o spalaniu - naprawdę w średnio pali około 13 l/100 km,wycieraczki szyby przedniej nie dochodzą do słupka pogarszając odsuwanym na bok śniegiem i tak nie najlepszą widoczność, wnęki w lusterkach bocznych trzymają wodę, która dopiero wylatuje z nich przy większych prędkościach brudząc boczną szybę.

dodano 25.08.2010 11:29:05 przez

Podstawową i bardzo uciążliwą wadą auta jest szarpanie przy ruszaniu. Praktycznie niemożliwe jest płynne ruszenie z miejsca. Przy wolnym ruszaniu trzeba z wielkim wyczuciem operować sprzęgłem i gazem. Przy próbie szybszego ruszenia np. w sytuacjach awaryjnych niemożliwe jest płynne ruszenie bez bardzo wyraźnego szarpnięcia. Mam 45 lat, miałem przynajmniej 10 samochodów i przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów. Kupiłem najdroższy samochód jaki dotychczas miałem i jestem najbardziej rozczarowany.

dodano 05.02.2009 01:42:35 przez

za te pieniądze niczego lepszego nie ma, oczywiście prestiż nie ten co od niemca, zastanawiam się na czym zaoszczędzili? w wyposażeniu brakuje navi dvd i bluetooth ale dokupię sobie bardzo dobry przenośny i nie będę płakał, nie wyobrażam sobie profanowania tego auta dieslem - co planuje producent, świetnie się prowadzi, radość z jazdy, choć trzeba się nauczyć silnika i skrzyni, miałem kupić lexusa lub bmw, ale bym sobie pluł w brodę, może za 10 lat jak się zestarzeję kupię co innego...

dodano 11.01.2011 22:36:34 przez

Ideałów na świecie jest mało, dlatego nie dam 5 gwiazdek, ale ogólnie to bardzo udane auto. Jak każdy suv to jest kompromis, ale tu oprócz elementów dużego kombi i auta terenowego mamy elementy auta sportowego i takiego, co to pod teatr można podjechać, a wszystko za przystępną cenę i solidnym wydaniu. Pali dużo, ale nie więcej niż inne auta o tej mocy i masie (zobaczcie ile pali mniejsza i nie wiele mocniejsza Impreza STi).

dodano 10.06.2008 00:19:05 przez

Osobiscie jestem bardzo zadowolony z tego auta. Pojechalem po nowa Mazdę 6 kombi, wyjechalem z salonu CX-7. Kazdy kto wsiadzie do tego auta,przejedzie sie nim bedzie wiedzial o czym mowie. Doskonale zaprojektowany samochod przez ludzi dla ludzi. Przemyslane rozwiazania. MAZDA wejdzie spowrotem z wielkim hukiem na polski rynek i zrobi spora konkurencje zadomowionym juz w Polsce markom.

dodano 03.03.2010 13:29:54 przez

auto idealne dla rodziny ceniącej przestrzeń i komfort. Przed zakupem testowałem CX-7, Kugę, Tiguana oraz Koleosa i Mazda zdecydowanie w mojej opini wygrała tą rywalizację. Auto wyróżnia się na drodze, linia nadwozia jest bardzo atrakcyjna. Nie bez znaczenia był mocny silnik i pochodzenie wprost z Japoni.

Demonstracyjny Mitsubishi Pajero Sport

Demonstracyjny Mitsubishi Pajero Sport

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 2.5 178KM, diesel.

Suzuki SX4 1,6 Comfort Plus

Suzuki SX4 1,6 Comfort Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Mazda CX-7, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mazda CX-7

Przeczytaj o Mazda CX-7

SUV z przytupem - Mazda CX-7
SUV z przytupem - Mazda CX-7 Mazda CX-7 nie udaje terenówki. Producent mówi wprost: to auto ma łączyć frajdę z jazdy samochodem sportowym z funkcjonalnością crossovera lub SUV-a.

Mazda CX-7 91

Społeczność Mazda CX-7