Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

Silnik 1.8 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Mazda Premacy I 1.8 16V 100KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Tak jak opisałem w zakładce CAŁOKSZTAŁT
Mam to auto równo rok i jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z przestrzeni i nie zawodności
Silnik pracuje bardzo fajnie , równo fakt że w tym modelu brakuje niestety więcej koni mechanicznych co jest czasem zauważalne przy np.wyprzedzaniu . Ale w mieście sprawuje się bez zarzutu , no i wspominane juz przez większość wyciszenie w tym aucie no niestety jest chyba pietą achillesową Mazdy Premacy aczkolwiek do przyzwyczajenia. Spalanie : miasto-9,0 do 10,00 poza miastem 7,5 do 8,00
Pracuje cicho, bez problemów z wbijaniem biegów
Bardzo dobrze prowadzi sie to autko jak na jego gabaryty , trzyma sie drogi z parkowaniem tez niema problemów
Bardzo dobra widocznośc szczególnie z przodu, auto jest wysokie w srodku co daje wspaniałą widoczność przez dosyć sporą szybę, tył w miarę ,jeżeli potrafi się cofać na lusterka wsteczne to można jechać na pamięć
Dostęp do wszystkiego swobodny , większości rzeczy nie trzeba szukać wzrokowo , radio bardzo fajne oryginalne jeszcze, szkoda tylko że kaseciak
Moim zdaniem bardzo dobrze, szybko się nagrzewa , klimatyzacja również szybko chłodzi
Rewelacja bardzo dużo miejsca szczególnie z tyłu dla pasażerów dla wysokiego kierowcy takiego jak ja ( 190cm :) ) wsiadanie,wysiadanie po prostu rewelka , fotele składane ,tylne wyciągane w całości co daje ogromną przestrzeń, bagażnik sporych rozmiarów jak do tej pory przewiozłem sporo dużych rzeczy i nigdy nie miałem problemów z zapakowaniem się ( dwa rowery turystyczne po lekkich kombinacjach mieszczą się także :) )
Tak jak wspomniałem wcześniej w trasie trochę lipa ,przy prędkości 120 km słychać silnik ale po 10-15 minutach idzie się przyzwyczaić, w mieście bez zarzutu
Jak na auto duże i ciężkie to nie ma tragedii , na trasie tak jak wspomniałem wcześniej średnio 7,5 litra na 100 , wyjazd nad morze w 4 osoby jest opłacalny no a miasto jak to w benzyniakach z większą pojemnością od 9,00 do 10,00 zależy jak kto jeżdzi. Na razie o naprawach się nie wypowiadam bo nie miałem większych napraw ,podstawowe jak olej ,filtry ,klocki h-ca są w normalnych cenach. Brakuje jeszcze na rynku większej ilości zamienników ale myślę z czasem zacznie ich przybywać
Myslę że jest wart swojej ceny i następnym autem moim chyba też będzie Mazda albo inny japoniec
Żadnych usterek do tej pory , nie zdarzyło mi się nawet zmienić zarówki jeszcze , kiedys zaświecił mi się ABS ale okazało się że to przez zbyt długą jazdę na kole zapasowym tzw.dojazdówce wystarczyło przeczyścić czujnik i gra
Wszystko jak do tej pory w porządku , no ale niestety przez nasze kochane polskie drogi szykuję mi sie parę rzeczy w zawieszeniu ale myślę że każdy ma chyba z tym problem :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 100KM 74kW [l/100km]

8,7