Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2000
Mazda Premacy I 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żwawy.
Układ hamulcowy : Brzytwy!
Karoseria : Rdza... jest wszędzie i pojawia się znikąd, w zatrważającym tempie.
Zawieszenie : Mimo dobrych części lubi się uszkodzić, na szczęście nie jest drogo.
Bardzo wygodne auto, bez problemu można wziąć ze sobą 4 pasażerów i sporo bagażu. Automatyczna skrzynia biegów w tym samochodzie, to cudo! Klasyczny, 4 biegowy automat - nawet nie czuć kiedy zmiemia biegi. Silnik zadowalający. Auto zrywne, szybko przyśpiesza - idealne zarówno w mieście, jak i w trasie. Spalanie LPG 9-11 litrów, zazwyczaj 9. Welurowa tapicerka, elektryczne szyby i lusterka, TCS, ABS, klimatyzacja, jak dla mnie wszystko czego trzeba. Auto dość tani w utrzymaniu. Jestem bardzo zadowolony i polecam.
Żwawy, fajne przyśpiesza. Pojemność 1840 i moc 114 koni w zupełności wystarczy, daje frajdę z jazdy.
4 biegowy automat, klasyczny, nawet nie czuć kiedy zmienia biegi. Jeden z lepszych jakimi jeździłem.
Dobrze się prowadzi, nie mam zastrzeżeń.
Wygląd zewnętrzny jest świetny, mi się podoba, mimo 20 lat wygląda świeżo. Aleee... rdza, wszędzie rdza, trudno ją opanować, wyskakuje dosłownie wszędzie. Robisz jedno, za chwilę trzeba robić drugie i tak cały czas... Samochód nigdy nie był bity, ani naprawiany pod względem lakierniczym, więc musi być byle jaka blacha.
Łatwo się manewruje, łatwo się parkuje, wszystko widać, choć lusterka nie są zbyt duże.
Ogólnie jest dobrze.
Klima działa sprawnie. Wentylacja jest dość dobra. Kiedy trzeba grzeję, kiedy trzeba chłodzi. Nic dodać, nic ująć.
Miejsca jest bardzo dużo, bez problemu mogą jechać 4 pasażerowie. Bagażnik zadowalający. Możliwość składania foteli i ich przemieszczania sprawiają, że samochód jest bardzo, bardzo użyteczny.
Przy szybszej jeździe doskwiera hałas, ale nie jest źle.
Najczęściej zużywa się zawieszenie, elektryka też lubi strzelić focha, nie wspominając o rdzy. Aczkolwiek koszta utrzymania są niskie. Z doświadczenia, porównując z Astrą G czy Astrą F i Golfem 4, to kosztów praktycznie nie ma.
Dałem za samochód 3500zł, troszkę włożyłem i uważam, że Mazda jest warta swojej ceny. Dobre wyposażenie, dość atrakcyjny wygląd i piękny granatowy kolor, czegóż można więcej chcieć? Ja jestem zadowolony.
Czasem coś z zamkiem, czasem coś z szybą lub lusterkiem, ale to pierdoły.
Nigdy nie miałem usterki, która unieruchomiła samochód. Aczkolwiek wymiana łożysk, zacisków i piast była dość bolesna dla portfela.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 114KM 84kW [l/100km]

11,0