Lista ocen Mazda Xedos 9 (67) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz M.
9 2.5 164KM 121kW
Automat to wygoda i komfort, jednakże ogranicza trochę możliwości tego silnika. W przekładni manualnej auto jest szybsze i zrywniejsze. Ale czy tego oczekujemy kupując ten samochód, chyba nie. Liczy się przede wszystkim wygoda. Także w mieście automat to super sprawa. Radzi sobie dobrze, w trasie też bez problemów. Kick down i wyprzedzamy jak trzeba. Kupując auto wymieniłem od razu wymieniłem olej i filtr w skrzyni, można powiedzieć, że...
~marian
9 2.5 170KM 125kW
Skrzynia pancerna, jak i silnik. Sprzęgło tak samo. Jeżeli ktoś nie strzelał ze sprzęgła, to przeżyje samochód. Pod moją nogą po 120 tyś km sprzęgło jest ciągle w tej samej kondycji, skrzynia tak samo. Oczywiście sama skrzynia jak dla mnie pracuje średnio, bawiłem się w regulacje linek i troche się poprawiło, nastomiast do ideału jeszcze brakuje. Myśle, że honda jest wzór, za to tutaj o sprzęgło jestem spokojny, więc nie ma co maradzić.
~Booocian
9 2.5 164KM 121kW
4-ro stopniowy automat trochę ogranicza możliwości silnika. Wg. mnie jest zbyt leniwy i przydałoby się 5-te przełożenie. Trzeba mocno wcisnąć gaz aby bieg się zredukował lub pomóc ręcznie. Na jednym z amerykańskich forum znalazłem za to następującą opinię o skrzyni - nieśmiertelna.
~danan
9 2.0 V6 140KM 103kW
No coz nie wiem jak nowe modele mazdy ale stare nie slynely z dobrych skrzyni,zwlaszcza chodzi mi o prezycje, ogolnie sprzeglo i skrzynia baardzo wytrzymala,ale w hondzie skrzynia jest o niebo lepsza, mowie o manualu nie wiem jak automat
~Cebool
9 2.5 170KM 125kW
Brakuje 6 biegu w manualu. Mocy i momentu ma tyle że w trasie 6 bieg zmniejszyły spalanie o 15% moim zdaniem. Automat ma niewielką żywotność, z obserwacji samochodów kolegów z grupy uważał bym na sztuki z 250kkm na liczniku.
~Krzychu
9 2.5 164KM 121kW
Jest to mój pierwszy automat i nie jest źle. Choć wydaje mi się, że skrzynia zamula Xeda. Nie byłem przekonany do automatów i dalej nie jestem, więc kiedyś będzie konwersja na manual. Tak czy inaczej skrzynię oceniam dobrze
~Sylwek
9 1.6 16V 107KM 79kW
Biegi wchodzą bezproblemowo jak w moim wcześniejszym samochodzie toyocie avensis z 1999 TD . Czasami problem ze wstecznym . Niestety Madzia już tak ma ale każda kobieta ma swoje wady i zalety ktore należy zaakceptować .
~miraculix@interia.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
4-biegowy automat. Przy jeździe dynamicznej nie należy się bać trybu sportowego (S), może wydawać się dziwne, ale przy nieco ostrej jeździe w tym trybie auto pali mniej niż w trybie "Drive". Skrzynia reaguje szybko i przyjemnie
~marian
9 2.5 164KM 121kW
Tutaj licho, wymieniałem olej, na dużo nie pomogło. O ile sprzęgło ładnie nisko bierze i żeby ruszyć nie musze dodawać gazu, o tyle biegu zwłaszcza z 2 na 3 ciężko wchodzi, tak nie mam zastrzeżeń.
~Wojtek
9 1.6 16V 107KM 79kW
Jedynym mankamentem są czasami problemy ze wstecznym (nie chce wejść) - ale na wszystko jest sposób. Kwestia przyzwyczajenia - napewno nic na sile ... poza tym gites
Mazda Xedos 9