Lista ocen Mazda Xedos 9 (55) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Majsterek1818@wp.pl
9 2.5 164KM 121kW
kiedy ją kupywałem, zapalałem ją i gasiłem chyba z 5 razy... aż w końcu podszedł do mnie wcześniejszy właściciel i mnie się zapytał czemu ją tak odpalam i gaszę.... ja po prostu nie słyszałem silnika a byłem nią tak zafascynowany że nie zwrłóciłem uwagi na obrotomierz.... nawet przy 170 km/h na 5 biegu nie słychać silnika... tylko szmer opon.. :)
~marian
9 2.5 170KM 125kW
Japońce się przyłożyli. Silnika kompletnie nie słychać, powyżej 4 tyś obr/min zaczyna mruczeć, ale w trasie kompletnie nic nawet przy 180 km/h (ma wtedy 4900 obr/min).Tak jak pisałem wcześniej komfortowa prędkość przelotowa to 140-160 km/h, powyżej 160m km/h zaczyna robić się głośno.
~marian
9 2.5 164KM 121kW
Do 160 km/h jest bardzo dobrze, potem do 180 km/h jest jeszcze w miare, potem już mniej. Jeżeli chcesz jeździsz po autostradach długo i w granicach 200 km/h to raczej szukaj inneo auta. Na polskie warunki jest super, ja więcej jeżdże po niemczech to może dlatego troche tak narzekam.
~Łukasz M.
9 2.5 164KM 121kW
Cisza, cisza i jeszcze raz cisza. Silnik tylko bzyka, słychać szum opon i powietrza. głośniej zaczyna się robić ok 120km/h. Ale na co dzień tak nie jeździmy. Ale nawet przy tych większych prędkościach nie ma tragedii, więcej słychać powietrze niż silnik.
~czopello@o2.pl
9 2.0 V6 140KM 103kW
Czasem musiałem oceniać po zegarach czy silnik pracuje bo nie wiedziałem czy mi zgasł czy dalej chodzi (to na postoju). W czasie jazdy przy zamkniętych szybach to powiem że naprawde jest ekstra. Wyższa prędkość + wyższe obroty = cudowny odgłos silniczka :)
~gorillla
9 2.0 V6 140KM 103kW
przy 200kmh normalnie się rozmawia, gorszy jest od BMW chyba tylko dlatego że 6 lat starszy i może uszczelki juz straciły elastyczność, silnik nie gra roli bo gdy zaczyna być go słychać to już dawno bardziej dokucza szum opon, polecam dobre oponki ciche
~Carlos mkarel@neostrada.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
w samochodzie nic nie słychać, na wolnych obrotach trzeba patrzeć na obrotomierz żeby sprawdzić czy silnik chodzi. Przy jeździe bardzo przyjemny dźwięk silnika w tle na tyle cichy, że przy 190 km/h można spokojnie rozmawiać przyciszonym głosem
~molsienowa123
9 2.0 V6 140KM 103kW
Na dobrej autostradzie przy 180km/h można sobie spokojnie gadać bez krzyczenia słuchając po cichu muzyczki przy okazji. Generalnie czuć luksus. Natomiast przy betonówce już nie jest tak wesoło i optymalna prędkość do hałasu to 150km/h
~Darek
9 2.0 V6 140KM 103kW
Na początku wydawało mi się że jest bardzo ciche, ale pod koniec użytkowania słyszałem silnik na wolnych obrotach. Ale muszę to auto pochwalić za akustykę. Dobre głośniki na tył z wzmacniaczem i żadnych subwooferów nie trzeba.
~Carlos mkarel@o2.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
wyciszenie wnętrza jest doskonałe! nic nie słychać silnik słyszalny dopiero w górnych partiach obrotów, ale wtedy ma miły dla ucha pomruk. Poziom hałasu we wnętrzu zależy też od opon.. (na zimówkach zauważalnie głośniej)
Mazda Xedos 9