Ocena kierowcy - Mercedes 190

Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Silnik : Prawie niezawodny, pali przy -15°C i więcej jak benzynki stoją i próbują zapalić -> widok bezcenny :D
Karoseria : Strasznie rdzewieje ale ma swoje lata
Zawieszenie : Jak na Polskie drogi to nawet i tak się dobrze sprawuje
Autko jest prawie doskonałe gdyby silnik był mocniejszy i miał klimę oraz bardziej wygodne fotele po godzinie jazdy krzyże bolą :/
Co tu pisać silnik 2.0D bez turbiny, kompresora to mocy i elastyczności to on nie ma, ale mogę sobie dać ręce odciąć, że pociągnie drugie tyle km.
Ja mam 4 więc lipa na trasy ale po mieście super, trochę jak dla mnie długie przełożenia ale miękko wchodzą i się nie trzeba męczyć
Trzeba się przyzwyczaić na początku 2 razy mnie zaskoczył i trzeba było po testować go na placu (oczywiście w zimie)
Po stronie kierowcy trochę zasłania boczna listwa ale się już przyzwyczaiłem, przód widać dobrze sprawny kierowca może na \"żyletki\" parkować
Ogrzewanie jest ok, niestety ja kupiłem prawdopodobnie ze złym termostatem i po wymianie już nie musiałem jeździć w zimie w kurtce :-D
4 osoby się zmieszczą dla 5 dorosłych już jest ciasno
Miałem do czynienia z dużo głośniejszymi samochodami, polecam zamontować osłonę pod silnik i skrzynie biegów :)
Jak dla mnie auto oszczędne i na trasy i po mieście biorąc uwagę że autko z 91r. to jest klasa
Teraz za 6000zł można kupić sobie gwiazdę która na pewno nie zawiedzie podczas codziennej podróży do pracy :) dodatkowo tanie w utrzymaniu, mógłby trochę mniej palić no ale jest to poczciwy diesel więc swoje musi przekopcić :D
Niezawodny ostatni raz coś wymieniałem 1,5 roku temu jedynie wymiana oleju, filtrów, zawieszenie teraz dopiero coś mi zgrzyta, autko tanie w utrzymaniu
Chyba 2 lata temu była ostatnia poważna usterka tyle że przez moją głupotę ]:->

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]