Mercedes 190 - Oceń swoje auto

lista silników Mercedes 190

Oceny Mercedes 190

2% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 07.05.2014 19:13:22 przez

Ogólnie auto posiada wszystko co powinien posiadać dobry samochód a dodatkowymi bajerami mógłby zawstydzić niejeden młodszy model innych marek. Bo który 30 letni samochód ma elektryczne i podgrzewane lusterka, elektryczne szyby i szyberdach, wygodne fotele regulowane nawet w górę i w dół, dwie popielniczki gdzie w przedniej jest nawet światełko, nawiew na nogi dla pasażerów z tyłu, wspomaganie kierownicy a na zegarach wskaźnik temperatury płynu chłodniczego, aktualne ciśnienie oleju, kontrolkę małej ilości oleju, płynu chłodniczego a nawet płynu do spryskiwaczy. A poza tym konstrukcję ma bardzo prostą i solidną i wciągu 4 lat popsuł mi się tylko raz (pękł drążek kierowniczy). Gdy rano idę do pracy i podążam w jego kierunku już nie zastanawiam się czy dojadę nim i czy w ogóle odpali, bo jeszcze się nie zdarzyło (chyba że w duże mrozy zamarznie paliwo). Polecam każdemu młodemu kierowcy który na wstępie swojej przygody z samochodami nie chciałby się zrazić kosztami utrzymania, bo W201 kosztuje jakieś 1200zł rocznie(przegląd, wymiana oleju, ubezpieczenie, naprawy) plus paliwo. Jak dla mnie to nie dużo.

dodano 15.05.2014 23:37:27 przez

Mercedes w rodzinie przez 10 lat. Przez ten czas naprawiane były: hamulec ręczny (kilkakrotnie, w końcu zrezygnowałem z jego naprawy i zostawiałem samochód na biegu), odcięcie zapłonu po wyłączeniu silnika kluczykiem (na szczęście pod maską jest przycisk "stop", który wyłącza silnik), czujnik uruchamiający wiatrak na chłodnicy, silnik wycieraczki przedniej szyby oraz blacha (odrdzewianie i malowanie). Poza tym jedynie wymiany eksploatacyjne. Mercedesa widuję do dziś, ciągle jeździ a ma już prawie 30 lat, dodam jeszcze, że była to wersja z hakiem. Jest to dowód na to, że w (starym, prawdziwym) Mercedesie nie liczy się przebieg ani model, liczy się tylko egzemplarz. Mi na szczęście trafił się porządny. Było to pierwsze auto, którym jeździłem po zrobieniu prawa jazdy i mu nie żałowałem, a mimo to nic się z nim nie działo, jest po prostu niezniszczalne. Niesamowity komfort jazdy, niedościgniony nawet przez nowe samochody.

dodano 01.01.2011 19:21:50 przez

przez rok wymieniłem mase czesci , głownie w silniku , problem dotyczył głownie lpg IIgen , silnik się dławił i lubił gasnąć w trudnych momentach np. na krzyzówkach itp. blacha też do dupy , cienka i bez ocynku , owszem wycinałem zardzewiałe blachy i wspawałem nowe ale to jest na krótki czas bo i tak rdza wyjdzie po.ok roku. w środku prehistoria:/ ale cóż. spalanie gazu no to najmniej mi spalił 8.8 l a tak to w miescie 12-14 spali a jak depne to nawet 18 l spali gazu , miałem 1.5 roku ale niepolecam i dlatego sprzedałem za 3600 zł a kupiłem za 7 tysi więc spadek ceny mocny. pozatym jak widziałem co na ulicach dresy i buraki robia z tym autem to az wsty było mi tym jezdzic , tłumiki wielkosci rynny , spoilery rodem z gier na pc , jakies naklejki i szlak wie co jeszcze , poprostu widze ze dresowcy polubili to auto:/

dodano 13.01.2010 09:47:07 przez

auto jest wygodne w dalekie trasy .benzyny zawsze mu mało jednak na lpg jest to tanie auto w użytkowaniu , zimą ciężko się jeździ potrafi zaszaleć gdyby nie ABS już bym go nie miał. BARDZO trzeba uważać na zużyte egzemplarze ja w swój wpakowałem już ok 6000 zł a za ile go sprzedam!!!??? w -25 st. celc. odpala bez problemu , mankament- mało miejsca jest to auto 4 osobowe tak naprawdę .Jest to CIĘŻKI samochód mimo swych gabarytów dzięki temu potrafi płynąć po jezdni, lecz ma to też swe minusy, gwiazda dodaje uroku jeździe. Mam skrzynię 4 biegową i przy prędkości 140km/h obroty wynoszą 4 tyś/min to jest dużo i męczy auto! Ogólnie biegi są długie przez co jest słabszy. Czasami Jak lecę swą czarną strzałą śpiesząc się zadziwia mnie mimo swego wieku 19 lat!!!!!!!!!!

dodano 01.07.2008 23:05:59 przez

Opisywany egzemplarz przez 14 lat był w posiadaniu jednego właściciela,starszego pana,który bardzo szanował i dbał o swoją "Gwiazdę" :) Samochodzik przez ostatni rok pobytu w Niemczech,był rzadko eksploatowany. Oryginalny przebieg 22000tys.km. Środek dopieszczony i wygląda jak nowy.Lakier oryginalny w bardzo dobrym jak na swój wiek stanie .Autko jak na swój rocznik w świetnym stanie i kondycji.Kto raz przesiądzie sie do Mercedesa,już raczej nie zmieni marki. Warto rozglądać się za zadbanymi egzemplarzami i najlepiej z Niemiec.Takie autko nie powinno stwarzać problemów i na pewno jeszcze długo posłuży. Szczęśliwie zakochany od 2 lat w W201 xyz... :p

dodano 03.02.2012 10:35:05 przez

Mercedes 190 to już dziś prawie klasyk. Raczej nie kupuje się go przypadkowo. Mnie od dawna podobał się ten samochód. Znalazłem zadbany i ciekawy egzemplarz i ani trochę nie żałuję zakupu. Mercedes 190 jest autem które daje wiele radości z posiadania, jeszcze więcej z jazdy. Jego klasyczne linie, sylwetka, proporcje i wiele detali, wszystko to sprawia, że uważam go za piękny i wyrazisty samochód. Do tego znakomite własności jezdne i jakość wykonania. Prawdziwy, wspaniały Mercedes! Polecam wszystkim którzy zastanawiają się nad kupnem tego samochodu. Warto poszukać, wydać więcej na zadbany egzemplarz i cieszyć się ze swojej gwiazdy :)

dodano 17.01.2012 21:48:18 przez

Jest to jeden z prawdziwych, ostatnich Mercedesów i mówię to z czystym sumieniem, autko jest niezawodne poza kilkoma mankamentami z elektryką, komfortowo zawozi z punktu A do punktu B, i z racji tego, że mój egzemplarz jest naprawdę zadbany zwraca uwagę na ulicy, nie spodziewałem się, że Mercedes z '91 może aż tak zwracać uwagę przechodniów, fakt, Ja również się w nim zakochałem gdy tylko go zobaczyłem, odrazu wiedziałem, że będzie mój. Najpiękniejsze w tym aucie jest to gdy podczas słonecznych dni, gwiazda pięknie błyszczy, zwłaszcza gdy jest wypolerowana, ciężko się wtedy skupić na drodze :-)

dodano 26.09.2007 22:31:06 przez

Swietne auto - polecam kazdemu. Prawda jest taka, 190 to nie jest auto do scigania sie po ulicach, czy mierzeniu sie z BMW. "Strzały", czy wypadajaca "odma" to wynik zlej regulacji spalania gazu...Dobrze wyregulowana instalacja gazowa/silnik - gwarantuje niezawodnosc. CZesci tanie, nawet te nowe (choc nie wszystkie np. obudowa filtra powietrza - okolo 700 pln). Czesci nie wplywajace na bezpieczenstwo jazdy jak w/w obudowa - mozna kupic na szrocie na marne grosze. NIm kupilem swoja 190 - czytalem chyba wszystkie posty na tej stronie...to mnie sklonilo do kupna tego auta. NIe zaluje!!

dodano 23.05.2006 14:41:01 przez

Bardzo sympatyczny samochód. Nie jest rakietą na ulicach, ale jeździ i jak się dba o niego nie zawodzi. Na pochwałę zasługują blachy, ale uwaga!!! Wszyscy kupują nowsze modele, bo szeroka listwa, bo nowszy itd. Spotkałem kilkanaście osób które mówiły że roczniki ´86 rzadziej rdzewieją niż ´92!!! I to mogę potwierdzić. U mnie prawie w ogóle nie ma rdzy gdzie u znajomego z 91 jest cały spód zeżarty. Jak się znajdzie dobry egzemplarz z dobrą blachą i silnikiem to pochodzi jeszcze ładne parę lat. Trzeba uważać na kołpaki, szerokie listwy, lusterka, bo złodzieje kradną.

dodano 25.10.2009 18:43:51 przez

Auto super dla kogos kto nie dysponuje majątkiem a chce auto które bedzie wygladało bardzo łądnie i było niezawodne mój mesiu jest z roku 1985 a ludzie nie chca w to wierzyc mysla ze to 94 hehe no ale co rzeczywiscie konkretnie zadbany przebiegi w tych mercach siegaja 500.000 bez zadnego kiwniecia palcem oprócz wymiany oleju. niezniszczalny łańcuch rozrzadu który po przebiegu pół miliona można najwyżej podciagnąć. Zawieszenie jak cała reszta to komfort pierwszej klasy nie chce lepszego auta. Mam auto od 2 lat i bede jeżdził do konca poprostu nie chce nic innego merc to merc

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Mercedes 190, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mercedes 190

Przeczytaj o Mercedes 190

Niezwykła historia czerwonego Mercedesa 190 D
Niezwykła historia czerwonego Mercedesa 190 D Klientka Mercedesa, Dagmara Albrecht odebrała swojego czerwonego 190 D z 1985 r. po remoncie wykonanym na koszt polskiego importera Mercedes-Benz Polska w stacji Auto Partner J. i A. Garcarek w Ociążu k/Kalisza. Pani Albrecht jest pierwszym właścicielem samochodu, który nabyła 25 lat temu w Warszawie, kiedy jeszcze nie było oficjalnego przedstawicielstwa marki ze Stuttgartu. Usłyszała wówczas, że jeśli po 25 latach będzie nim nadal jeździła, otrzyma specjalną gratyfikację. Teraz odebrała swój samochód, który po remoncie wygląda zupełnie jak nowy.

Mercedes 190 588