Ocena kierowcy - Mercedes 190

bobatoma@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1986
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Pracuje cicho bez zakłuceń. Wymieniam olej co 10000km nie bierze oleju wogóle. Nie ma problemu z paleniem, a co najważniejsze paliwo jakiego używam to olej opałowy zrobiłem na tym paliwie juz około 150000 i jedyne co robie to wymieniam filter paliwa co 10 000km. Silnik dalej pracuje bez zarzutów.
Skrzynia automatyczna. Co jakis czas musze jexdzić do znajomego mechanika na regulacje skrzyni a pozatym wbrew opini ludzi nie zamieniłbym sie na skrzynie manualną. Wczesniej jeździłem Volvem na automacie i musze przyznać ze skrzynia płynniej chodziła ale to już specyfika marki.
Zawieszenie 270 000km!!! Pokażcie mi inne markę z takim przebiegiem!!!! Wszystko chodzi jak w zegarku. Wszystko zależy od tego jak kto auto traktował od nowosci jezeli wszystko wymieniane było tak jak trzeba to musi chodzic tak ja k trzeba.
!!!!
Spokojnie możnba jechac w daleka podróż i nie trzeba robic co jakis czas wymuszonych przystanków na rozprostowanie nóg.!!!
Silnika prawie nie słychac.
Byłem miło zaskoczony na trsie choc to automat przy sredniej predkosci 90 km około 5,5 w miescie do 7,0
Wrzie W..... tanie czeci nie ma problemu z kupnem ale to nAPRAWDE zadkosc
Jedyną poważną kontuzja dla tego auta moze byc awaria skrzyni biegów {automat} ale to może sie tylko przytrafic żeźnikom jak ktos lubi sobie zrywnie ruszac to czemu nie skrzynie zarżnie moment.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]

6,2