Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Chmiel ToruŃ, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 1.8 122KM 90kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Polecam
Auto warte 10-12 tyś w rankingach obecnie. Dla mnie bezcenne. Mega niezawodne, prestiżowe klasyczne, wygodne dające frajdę z jazdy. Polecam dla kogoś kto nie chce cały czas siedzieć u mechanika. Mega niezawodne!
Czarny ESPRIT SEDAN grill Avangarde. Niby 122 Kuce w 1.8 ale starczy. ( przydałby się silnik 280 i On bedzie nastepny:)) W pracy mam przyjemność śmigać Oplem Vectrą 250 konną czarną (wiadomo jaką:) W Toruniu wiedzą jak mandat przytulą... Ale jak przesiadam się z Opelka na Celinkę czuje różnicę w przyśpieszeniu bo 12s. to nie 7s. do setki. Ale za to komfort jazdy i czucie asfaltu jest o niebio lepsze niż w Oplu...
Świetna choć BMW ma lepszą...
THE BEST !!! Wszystkie auta gdyby miały taką jakość prowadzenia to ludzie byliby szczęśliwsi. Po prostu czuć każdy ruch kierownicy. Auto słucha się Pana, a Panem jestem ja kierowca:)Napęd na tył jest dla prawdziwych mężczyzn! Jakby ludzie mieli mieć napęd na przód to by chodzili na rekach..:)
Bardzo dobra nie odbiega od innych aut:)
Nie ma Gps ani innych bajerów, a obsługa radia, klimy czy nawiewu jest bardzo prosta...:)
Musze zmienić filtr przeciwpyłkowy ale i tak jest super!
Z przodu porównywalne z Passatem B6 i Vectrą C. Z tyłu 3 osoby czują się dobrze nawet na dłuższych trasach. A dwie osoby z tyłu to już taki komfort jak z przodu, czyli bardzo dobry:)
Mam tylko R4 1.8 pojemność czyli dla znawcy tematu taka większa kosiarka. Może jestem skrzywiony bo wole dżwięk V6 lub R6. Ale i tak 180tka jak na 4 gary brzmi nie źle.:)
Mam gaz sekwencje i powiem tak. Miasto 11-13 gazu zależy czy cisnę czy spokojnie jeżdżę. Trasa 8-10. Średnio na 34 litrach gazu przejeżdżam 310 kilometrów. Jak na prawie 1400 masy własnej myślę, że całkiem nieźle:)
Jak ktoś mi pokarze auto które od przebiegi 120 do 200 tyś oprócz wymiany klocków, oleju i filtrów wymagało tylko doinwestowania 400 zł w w/w częsci to stawiam flaszke i to dobrą!
Hmm i tu MEGA niespodzianka!!! 2.5 lata jeżdżę Celiną, którą zrobiłem 80 tyś kilometrów bo dojeżdżam do pracy. I oprócz wymiany co 10 tyś oleju i filtrów to tylko musiałem wymienić przepływomierz koszt 250 zł ( normalne w tym modelu bo kolega miał to samo) i podporę wału koszt z robocizną 130 zł. I Tyle !!! Jestem ciekawy kto przejechał 80 tyś. inną marką i miał tak samo niskie koszty utrzymania? Celina RULES!
przepływomierz, podpora wału

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]