Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Zenon, 16 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 D 75KM 55kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Są ludzie, którzy mówią że bez gwiazdy nie ma jazdy, albo że mercedes to nieuleczalna choroba z której się nie da wyleczyć. Ja wyzdrowiałem zaraz po zakupie. Nigdy więcej samochodu z gwiazdą na masce (ewentualnie dostawczy może być ale nie osobówka). Jeśli chodzi o prestiż to są równie atrakcyjne marki.
Daję tylko trzy. Kultura pracy nie powiem ładnie chodzi, na biegu jałowym trochę "buja" samochodem, elastyczności ZERO!!!! Strach wyprzedzać, wcześniej miałem astrę i tęsknię teraz za nią.
Trzeba dać 5, pomimo w sumie niewielkiego jak na diesla przebiegu chodzi idealnie.
Do bani sworznie na polskich drogach bez stukania wytrzymują 4 MIESIĄCE, strasznie lipny wspornik kolumny kierownicy. Samochód wielokrotnie mierzony przez diagnostów, więc jest na pewno prosty a nie po wypadku a nie mogę ustawić zbieżności.
Co tu dużo mówić są gorsi ale lepsi też. Szerokie słupki zarówno z przodu jak i z tyłu, małe lusterka zewnętrzne.
Pojazd zaprojektowany na początku lat 90 to co wtedy było dobre dziś jest takie sobie. Nie ma co się spodziewać rewelacji. Najlepszy przykład mam na desce fabrycznie zamontowane dwa klawisze do ogrzewanie tylnej szyby i żaden magik z serwisu mercedesa nie potrafi powiedzieć po jaką cholerę ten drugi.
Grzeje dobrze chłodzi chyba też, jeszcze nie sprawdzałem bo nie było tak upalnie. Ale czemu mercedes taka super chwalona marka i nie ma filtra przeciwpyłkowego i klimatyzacji??
Mało miejsca na nogi z przodu i z tyłu wysoki tunel wału napędowego. Fotele przednie bez trzymania bocznego i jakieś takie miękkie, po prostu nie wygodne. Brak regulacji pod kręgosłupem
Nawet cicho i da się rozmawiać ale tylko do 3500 obrotów, potem głośno i strasznie szumi wiatr, a na liczniku zaledwie 130 - 140 bo ten sprzęt szybciej nie jeździ.
Jeden z nie licznych plusów tego samochodu. Na pełnym baku (62 litry) zimą po mieście 850 km czyli jakieś 7 litrów, po trasie (góra 110 na budziku) około 5,5.
Nie zadrogie ale w sumie za co tu płacić. Za brak mocy, klimatyzacji, filtra przeciwpyłkowego, liche zawieszenie, SZYBY NA KORBKĘ. Bez przesady.
Mam go od początku października 2007 i: sworznie przód (teraz znowu się klepią z prawej strony), wspornik kolumny kierownicy (też się już klepie), siłownik centralnego zamka. Dodam jeszcze że kupiłem go ze zrobionym na cacy zawieszeniem. Błyska lampka ABS - u, nie wiadomo dlaczego, - 8 stopni na dworze i ciężkawo gada odpalić.
Na razie nic ale czas pokaże.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 D 75KM 55kW
6,8