Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Coupe W203

Michał, ponad rok temu
Silnik 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa C W203 Coupe W203 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemność w środku, Niższe spalanie niż zakładałem
Jestem młodym kierowcą, ale paroma samochodami pojeździłem i ten "mały" mercedesik ze sportowym zawieszeniem pozytywnie mnie zaskoczył. Zaraz mija rok od mojego zakupu i z cało kształtu jestem bardzo zadowolony. Mimo, że 3 drzwiowa coupeczka to ma o wiele więcej miejsca niż jakieś tam golfy. Auto jak na swój rozmiar dosyć ciężkie (1,5 tony). Wygląda to na pierwszy rzut oka za wadę ale jest wręcz przeciwnie. 1.8 benzyna wzmocniona kompresorem daje rade jeśli chodzi o przyspieszenia oraz szybkie manewry a waga powoduje naprawdę fajną przyczepność samochodu do drogi. Auto posiada 20 lat, mimo to jest wyposażone w dobrze działające systemy (np ASR). Samochód wychodzi z praktycznie każdego poślizgu jeśli się w ogóle w jakiś wpadnie. Największym zmartwieniem przed zakupem tego samochodu było: A- Koszt tankowania i spalanie pojazdu, B- Utrzymanie samochodu z przysłowiową gwiazdą z przodu. Auto pali mniej niż zakładałem. W mojej głowie widziałem obraz ciągłego zalewania samochodu i średnie spalanie 12/13 l. Z moim sposobem jazdy (nie zawszę grzecznym), komputer pokazuje spalanie od ~9-11 l i tak też to odczuwam. Fakt faktem części nie są za tanie ale awaryjność pojazdu jest tak znikoma, że najbardziej kosztowna usterka jaką miałem była spowodowana błędem mechanika. Rdza łapie rękami i nogami błotniki ale taka "specyfikacja" marki. Samochód uważam za bardzo dobry zakup, doceniam go zawsze jak do niego wsiadam i polecam serdecznie kierowcom, którzy chcą nie za drogie sportowe auto przy tym komfortowe i energiczne. Jednak, że chcę przestrzec kierowców przed 26 rokiem życia. Ubezpieczalnie wyliczają absurdalnie kosmiczne kwoty za ubezpieczenie pojazdu mimo braku wypadków i wieku pojazdu. Ubezpieczenie jest najdroższym wydatkiem włożonym w auto. Mimo tych zalet i moich personalnych odczuć nie kupił bym tego samochodu raz jeszcze. Mój typ auta to jednak większe kolumbryny, ale planuję zostawić merolka dla swojej dziewczyny by miała fajne auto po zdaniu prawka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW [l/100km]

9,7