Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Sedan W203

joh-ny, 18 lat temu
Silnik 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
jak na cenę zakupu to za te pieniądze powinno być o wiele lepiej,ale"siła gwiazdy na masce"robi swoje,reasumując to ostatni mój mercedes
przypomina dźwięk rzędowej szóstki
automat przerzuca biegi bardzo płynnie,ale tylko przy spokojnej jeździe,gdy wdepniesz pedał gazu na maksa to czuć wyraźnie jak szarpie przy przerzucaniu biegów,jeszcze jedno ... wyraźnie za długie "myślenie"przy redukcji w "dół"
moja wersja to "Avangarde" i jest twardawa jak na nasze "kochane i dziurawe "drogi,ale za to dobrze trzyma się na zakrętach. jednak mimo wszystko zawieszenie jest za"delikatne"konstrukcyjnie,mała wytrzymałość,częste wymiany elementów zawieszenia(nie dam niższej oceny bo to nie wina samego auta tylko dróg)
dzięki "celownikowi" bardzo dobra do tyłu również tylko na boki przeszkadzają przednie słupki
z przodu super ale z tyłu cieniutko,całe szczęście,że fotele tylne mają bardzo dobre wyprofilowanie i jakoś nikt z tyłu mocno mi się nie skarży(sam tam nie zasiadam)
słabe przewietrzanie,gdy wyłączysz klimęw deszczowy dzień) to zaraz wszystko paruje,dobrze,że to jest automatyczna klima to można wytrzymać
jak już pisałem z przodu super a sytuację z tyłu ratują tylko bardzo dobrze wyprofilowane siedzenia
bardzo dobre nawet przy prędkościach powyżej 200 km/h
compressor musi "swoje zjeść"ale i tak wydaje mi się,że w porównaniu z innymi autami o tej samej pojemności silnika nie jest źle,zwłaszcza,że to automat,160-180 km/h=14 l ; jak jadę "oszczędnie"110-120 km/h=7,6 l w mieście średnio 12 l automatem trzeba się nauczyć jeździć(jak jechałem na bardzo odległy urlop to w cztery osoby+box dachowy+full bagażnik na 3500 km spalił średnio 8,5 l)
jakość przeciętna nie porównywalna z pozycją marki na rynku a cena kosmiczna(z moim wyposażeniem)
do drobiazgów nic nie mam
ciądłe usterki z elektroniką,wiecznie świecąca lampka awarii silnika,w ASO walczyli z tym 3 lata i nic dopiero w prywatnym servisie okazało się,że to przepływomierz a nie jakieś klapy dolotowe,ciągłe błędy z tytułu spadku napięcia na stykach elektrycznych(nie działa często ogranicznik prędkości),padł mi jeden command(ale to też podobno taka ich uroda)zawieszenie mało"odporne"na nasze drogi

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]

8,6