Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Sedan W203

Marcin, 14 lat temu
Silnik 2.6 V6 (C 240) 170KM 125kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 2.6 V6 (C 240) 170KM 125kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy: automat + 170 KM + zawieszenie + wykończenie wnetrza = podróżowanie na niezłym poziomie i mniejsze zmęczenie po podróży.
Jak na razie jestem zadowolony. Rocznie robie około 15.000 km i od roku autko powaznie mnie nie zawiodło. Dość kosztowa jest codzienna eksploatacja i gdybym robił więcej kilometrów nie byłoby mnie stać na gwiazdę (nie wierzę w gaz) ale na razie jestem zadowolony.
Silnik pracuje cicho i równo, w najwieksze mrozy zapala bez problemów (-25 C), pełna moca dysponuje w wyższych zakresach obrotów ale nadrabia zapasem mocy
Automat działa bez zarzutów jak jest ciepły, na zimnym silniku zwleka z wbiciem wyższego biegu i lekko szarpie przy redukcji na niższy, tiptronic działa z opóźnieniem ( w Audi zdecydowanie lepszy)
Auto dobrze trzyma sie drogi, zawieszenie jest miękkie ale nie za bardzo, w moim egzemplarzu słychać przednie zawieszenie ale może dlatego że pochodzi z Wrocawia a tam drogi sa straszne, wymieniłem końcówkę drążka (250 PLN) i czeka mnie wymiana przedniego stabilizatora (ok. 1.000 PLN w serwiwsie), poza tym jest OK.
Wystarczająca, przy podniesionym fotelu kierowcy sprzednie słupki troche ograniczaja widoczność, do tyłu jak to w sedanie rewelacji nie ma ale jak dotąd nie zarysowałem przy cofaniu, lusterka OK duże i przejżyste.
Na nic nie mogę narzekać, mając 176 cm wzrostu wszystko mam pod ręką - brak uwag.
Elektryczne dysze wentylacji lubia sie zawieszać, pomaga kalibracja (mozna wykonać samemu), bardzo ważne jest aby wszystkie filtry były drożne i świerze - oszczędności pogorszą wydajność wentylacji (w zimie parują szyby boczne), po wymianie jest OK.
Dla mnie jest wystarczająca (176 cm wzrostu), z tyłu woże głównie dziecko w wieku 9 lat więc też jest OK ale osoby powyżej 180 cm powinny kupić coś większego i autko dla średniaków.
W środku poza zawieszeniem (do remontu) do prędkości 120 km/h jest cicho, potem słychać szum powietrza i troszkę silnik ale jak dla mnie jest OK (nie jestem demonem prędkości i dlatego oceniam pozytywnie).
1,5 tony trzeba rozpędzić więc i spalanie bedzie odpowiednie uwazam jednak że przy tej pojemności i mocy oraz 6 cylindrach nie jest źle, to nie jest auto dla oszczędnych, części i serwis są relatywnie drogie (na razie korzystam z ASO) - Audi też sporo kosztowało, można ryzykować z zastepnikami i małymi warsztatami według uznania. Na razie od roku nie sprawiła wiekszych problemów, duży serwis \"B\" - 1.400 PLN.
Spodziewałem sie czegoś więcej po mercedesie ale moze to moje wybujałe oczekiwania. Parę detali powinni poprawić chociazby po to zeby zachować dobry wizerunek marki. Idealnie nie jest dlatego tylko \"dobrze\".
Wkurzają alarmy podawane przez komputer - trzeba sie przyzwyczaić, tak samo się \"awanturuje\" jak spali się żaróweczka od oświetlenia tablicy rejestracyjnej jak i gdy sie skończy płyn do spryskiwaczy lub jest za niski poziom oleju. Generalnie auto dla leniwych, pod maskę zaglądam jak komputer mi każe (trzeba się przyzwyczaić). Poza tym jak dotąd nie zawiódł.
Najwieksza usterka to wymiana zamka w drzwiach kierowcy bo się zacinał (800 PLN) i wyciek oleju skrzyni biegów z wejścia do chłodnicy - wymiana (80 pln). Wszystkie usterki usuwane w ASO.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 (C 240) 170KM 125kW [l/100km]

8,3