Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

vanoss, 3 lata temu
Silnik 2.6 V6 (240) 177KM 130kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.6 V6 (240) 177KM 130kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Komfort podróżowania
Układ elektryczny : Błędy komputera pokładowego, które mnie wkurzają...
Wybrałem Mercedesa bo chyba się starzeję... Osobiście uważam, że seria W211 i W220 to najładniejsze modele Mercedesa z początku XXI wieku. Może wygląda jak taksówka ale cenie sobie wyciszenie wnętrza, komfortowe zawieszenie i duży bagażnik.
Silnik może trochę za słaby ale na pewno nie wysilony. Mruczy cicho i harmonijnie rozwija moc jeśli nie potrzebujesz mega mocy pod prawą stopą.
Skrzynia biegów przerzuca biegi gładko i bez szarpnięć. Nie mam innych uwag. W połączeniu z nisko wysilonym silnikiem powinien być to układ idealny i póki co taki jest.
Samochód zachowuje się komfortowo pomimo tego, że wersja Avantgarde jest obniżona.
Jak na swój wiek jak pisałem na wstępie, jedna z najładniejszych linii nadwozia z tego okresu, oczywiście to rzecz gustu.
Bardzo dobra widoczność w każdym kierunku, manewrowanie wspomagają czujniki parkowania i niezawodny celownik na masce.
Wszystkie przełączniki tam gdzie być powinne, w szczególności dla kierowcy innego modelu Mercedesa. Szkoda, że wyświetlacz centralny jest mały i nie mieści wszystkich informacji jednocześnie.
Grzeje i chłodzi jak należy.
Miejsc pod dostatkiem dla każdego.
Cisza i spokój, wyciszony lepiej niż BMW E60 530i ale nie tak dobrze jak Lexus GS300, które wcześniej posiadałem.
Gdyby nie spalanie na poziomie 10-11 litrów średnio dałbym 5 gwiazdek. Lexus GS 300 palił mniej... Oryginalne części tanie nie są bo to klasa premium ale zamienników sporo.
Jak dla mnie dobrze. Dałbym pięć gwiazdek ale wkurzają komunikaty z komputera pokładowego o pierdołach.
Drażnią drobne usterki, a to podskakujący centralny zamek, a to hak niedomknięty a to rozładowany akumulator...
Nic poważnego się nie wydarzyło. Jedzie tam gdzie chce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 (240) 177KM 130kW [l/100km]

13,0