Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

katana, 17 lat temu
Silnik 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Auto godne uwagi , ale pod warunkiem , że to kombi i z manulaną skrzynią biegów ! Innaczej nie kupujcie tego AUta ! Miałam poprzednika ale 290 td super wóż , silnik słabszy i bardziej paliwożerny , ale z ato bezawaryjny !
Silnik jest bardzo elastyczny i ma nizłego buta ! Lecz ja po przebiegu 130 000 km miałęm niemiłe doświadczejnie w firmie nalali mi benzyny , co w pewnym stopniu zniszczyło islnik , koszta jakie wyłozyłem na ten silnik , zeby pracował jak wcześniej były astroniomiczne ( czyszcenie całego ukłądu paliwowego , rozebranie silnika , wymeina wtrysków i popmy z ukałdem common rally ! Koszta spore ! Ale po ty wydażeniu ten silnik już nie był jak wcześniej , zaczeły się problemy !
Skrzynia jak w nowych Mercach to tylko manuaal 6 biegowy . Ja mam Automatic i wymieniali mi go 2 razy na gwrancji i raz z włąsnej kieszeni 13 000 zł z wymianą ! Załamka ! Nigdy wiecej Merca z Automatem bynajmniej E ! Polecam świetne manuale ! W Mercach E od 2000 r. jest tak labo AUtomat chodzi jak żyleta brak jakichkolwiek problemów , alebo cały czas cos sie jebie i ciągle sie nażeka ! Zmiana biegów w Automacie jak chodzi miodzio ! DO tego kick Down !
Merc prowadzi sie znakomicie ! Nie ma jazdy bez gwiazdy ! Moze przy barzdo ostrych zakretach sie troszke wychyla ,a le to w koncu wersja elegance , a nie sportowa odmiana Avangarde ! Ale jak zamontowłąem zamiast seryjnych 16 : , Aluski 18 " z AMG , auto zaczeło sie prowadzic zankomicie , ale z tyłu zastosowłąem opony 265 i zaczoł palic o półtora litra wiecej ! Komfort jazdy super , jedynie precyzja ukałdu kierwoniczego mogłby byc neico lepsza .
Dosć dobra żywotnosć , nigdy sobie nie wybacze , ze nie kupiłem 320 cdi w manualu i w kombi . A tak kupiłęm 270 cdi w Automacie ! Do tego SEDAN ! Widocznosć dobra , ale nie to co kombi ! tylna klapa zdradliwa ! czujniki tesh nie pomagaja , a wrecz przeszkadzają !
W końcu to Mercedes ludzie ! Ergonomia lepsza niż w VW ! tylko te włązcanie wycieraczek po mercedesowku !
Znakomicie działą klima , ogrzewanie super , wentylacja extra !
No z przodu jak w tronie , extra czarna skóra , do tego wentylowane fotele , pełna elktryczna regulacja , ale z tyłu jak sie kumpel rozsiądzie juz nikt nie usiądzie . bagażnik extra jak na sedana , ale mówie z tyłu ciut wiecej by nie zaszkodziło ! I tak jets extra !
HEhe w tym Merca nikt nie pobije ! Supere cicho , disla wogóle nie słychać !
pali mało tylko , jak fele 18 " zajebałem więcej ! Normalnie to średnio 8 w miescie 9.5 ! a ja mam ciężką noge ! na tych felgach średnie spalnie wynosi ok 9 . 5 , a maisto nawet do 11 !
No cena hmyyy. Mietki nigdy tanie nie byłóo i zapewne nie będą > Powiem tak kto raz kupi Merca będzie nimi jedził do konca życia ! Ja mysłąem , ze to AUta dla dziadków , ale się grubo myliłem , sa to zajbiste wozy ! I zawsze będzie Mercedesem ! Teraz bedzie nowa E klasa , czekam aż wyjdzie nowa E , ewentualnie C ! I odrazu kupuje , mój ma już prawie 200 000 i juz zaczyna kopcic ! To nie dobrze , ale to wszytko przez te zasrane zatankownaie benzynki
no niezawodność ! hmyy maiełm sporo problemów ze skrzynia biegów , a jeszce wiecej z kompueterm i elektroniką !
Skrzynia biegów 3 razy wymieniana , do tego przze niewiezde ludzi pół silniak do wymiany !

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW [l/100km]

8,4