Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Mercedes Klasa G W460 - Oceń swoje auto

lista silników Mercedes Klasa G W460

Oceny Mercedes Klasa G W460

13% lepiej niż w segmencie Auta najmniejsze (3,76)

dodano 24.07.2003 14:02:57 przez

Samochód uzleżnia jak narkotyk, miałek już ponad 10aut a Gelenda tak mnie uzależniła że już nie patrzę na inne, mogę nią jezdzić do końca życia. Ona po prostu dostojnie połyka kilometry , nie męczy , wsiadam do niej z auta osobowego i odpoczywam kilkaset kilometrów po polskich drogach nie jest udręką i ciągłą walką o życie, jej wygląd i masa uspokaja nawet czarne BMW tnące na trzeciego - czekają spokojnie w sznureszku , nie chcąc się spotkać z płytą podsilnikową , która jest akurat na wysokości górnej części maski osobowego samochodu. konstrukcujnie to " Czołg" wykonany z doskonałej jakósi materiałów. Pomimo że moja ma niewielki silnik można nią spokojnie na trasie jechać 100-140 . Jeżeli ma instalację gazowa koszty paliwowe są podobne jak samochodzie osobowym na PB, istalacja pracuje w tym silniku znakomicie . No i jeszcze jedno , kiedy droga się kończy możemy komfortowo dalej jechać. Wterenie w klasie samochodów o dużej masie jest jednym z najlepszych , i wygodnych w obsłudze - 2 blokady mechanizmów różnicowych , zsynchronizowany reduktor ( załanczany bez potrzeby zatrzymania ) dają duży komfort. Jest to po prostu w 100% terenowa limuzyna . Terenowa bo zaprojektowana do celów wojskowych pod koniec lat 70 - tych a następnie dzięki popularności na rynku cywilnym dostosowany do jego wymagań we wszystkie wygody luksusowego Mercedesa ( dotyczy to "cywilnych " wersji ) bo typowo użytkowe zachowały swój spartański charakter do dzisiaj. Po ponad 20 latech jest produkowany w miemal nie zmienionej linni i nie zapowiada się by uległo to zmianie bo......j .w.

dodano 20.02.2007 19:51:26 przez

Jeżdżę tym samochodem od 1990 roku i jak sobie przypominam to był jeden z pierwszych w kraju. Szybciej było tylko kilka Puch-Steyer´ów w oddziałach ochrony środowiska. Zakochałem się w tym samochodzie 17 lat temu i tak samo fascynuje mnie dziś. W tym czasie wykonałem jeden poważny remont blacharsko lakierniczy i wymianę gum w zawieszeniu oraz łożysk i sprzęgła. Czasami ciągnąłem przyczepy o ciężarze ponad 3 t, topiłem się w wodzie i błocie, pokonywałem trudny teren, wyrywałem z korzeniami drzewa przywiązywane łańcuchem do haka, używałem samochodu do burzenia starego domu ( ciągnąłem liny przywiązane do ścian i elementów drewnianych stropów) i ... zawsze było OK. Trzy razy ten samochód uratował mi życie, kiedy inny kierowca tracąc panowanie nad swym autem miał pecha kończyć na moim zderzaku lub gdy z kilkumetrowej skarpy uciekałem w zagajnik przed ciężarówką, która wpadła w poślizg. Mam inne samochody, ale tem jast ponad wszystkimi. Obecnie przeprowadzam kapitalny remont wszystkiego i mam nadzieję,że po tym będzie mi służył przez następne lata. Ten kto wymyślił G Klasse był naprawdę genialny.

dodano 06.02.2006 11:30:26 przez

Aktualnie auto stoi na lotnisku w Syrii w Damascus :) W zeszłe wakacje zrobiłem sobie rodzinną wycieczką. Z Polski do Trurcji dotarłem w 16 dni, zaś z Turcji do Syrii w niecałe 7. Auto nie sprawiło problemów. Nic poważniejszego nie uległo awarii. Gdy zapadał zmrok rozkładałem platwormę na dachu wspierającą się na masce i na niej rozbijałem dwa namioty w obawie przed dzikimi zwierzętami :) W tegoroczne wakacje planuję dalszą część podróży. Moim celem jest Egipt :) Zobaczymy jak Mercedesik sobie poradzi w trudniejszych warunkach :)

dodano 14.04.2003 19:44:00 przez

no cuz, gelenda nie jest pojazdem dla kazdego, jest ciezka, wolna (w dieslu, benzynki smigaja :), kanciasta, duza, ergonomia lat 80tych, ale za to jest bezawaryjna, jak sie rozbuja to nic cie nie zatrzyma :) faktem jest ze czesci sa drogie, na szczescie rzadko sie cos powaznego psuje, jak sie troche pokuma to sporo czesci mozna dostac taniej, w terenie przy umiejetnej jezdzie zajedzie daleko, samochod dla indywidualistow - bo kto by chcial jezdzic kioskiem na kolach :))

dodano 10.12.2006 16:43:27 przez

Auto idealne w teren,sluzby Niemieckie bazuja na tych autach,uzywaja ich nie do zabawy, musza dojechac do celu.Mimo lat sa sprawne. Auto do pracy,kosciola i marketu, gdzie nie pojedziesz jest ok i nie wstyd podjechac ubloconym ;-)

dodano 09.07.2006 10:25:48 przez

Wielki, nieco przyciężki niezawodny ,ukochany kawał solidnego niemieckiego żelastwa na kołach.Najcudowniejszy samochód na świecie!

dodano 10.02.2007 23:20:49 przez

Ktos kto chociaz raz jechal tym autem (prowadzil) zawsze bedzie mial do niego sentyment......lepszego auta nie mialem.

dodano 23.02.2007 17:14:31 przez

Niema lepszego sam.na świecie.B.dużo miejsca,świetne prowadzenie,niezawodny w terenie.Samochód na całe życie.

dodano 29.06.2005 22:27:54 przez

Bardzo dobry samochód-prosty w obsłudze,nie zawodny,ale mógłb posiadać kilka usprawnień i rozwiązań z Ułaza.

dodano 01.01.2008 14:25:40 przez

wyjątkowe auto

Demonstracyjny Infiniti FX30D S Pre

Demonstracyjny Infiniti FX30D S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 238KM, diesel.

Suzuki Swift 1,2 94KM Comfort Plus NAVI

Suzuki Swift 1,2 94KM Comfort Plus NAVI

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.2 94KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Mercedes Klasa G, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mercedes Klasa G

Mercedes Klasa G - zobacz filmy

[HD] Mercedes-Benz G500 388 KM, 2014 – test AutoCentrum.pl
[HD] Mercedes-Benz G500 388 KM, 2014 – test AutoCentrum.pl Niektórzy powiedzą, że Mercedes Klasy G jest za drogi. Inni, że jego stylistyka zatrzymała się w latach 80-tych, zaś prowadzenie i koszty eksploatacji są nie do przyjęcia. Tak się jednak składa, że te wady są w pewnym sensie zaletami i to one rysują obraz tego auta. Auta kultowego, które wciąż cieszy się ogromną popularnością. Zapraszamy na test Mercedesa Klasy G!
Mercedes-Benz G500 - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Mercedes-Benz G500 - BEZ CENZURY - Zachar OFF Co wspólnego ma Klasa G z gramofonem? A z czołgiem? Czy parkowanie autem z czujnikami i kamerą cofania może być trudne? Sprawdzamy to na poligonie, w supermarkecie i jeżdżąc po mieście.
[HD] Mercedes-Benz G500 na poligonie
[HD] Mercedes-Benz G500 na poligonie Mercedes-Benz Klasy G to nie jest typowa bulwarówka, tylko poważna terenowa maszyna, o czym przekonaliśmy się na poligonie. Swoją drogą to już kolejna wizyta w tym miejscu i trzeba przyznać, że nie mamy najlepszych wspomnień...

Mercedes Klasa G W460 21

Społeczność Mercedes Klasa G