Ocena kierowcy - Mercedes Vaneo

Starszy, 10 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Vaneo 1.6 82KM 60kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Samochód najlepszy chyba z posiadanych przez nas do tej pory pod względem niezawodności i komfortu podróży. Nie wiele jeździmy ale w podróży mam do niego zaufanie. Na bardzo stromych i ośnieżonych podjazdach we Włoszech radził sobie naprawdę dobrze. Narty wchodzą do bagażnika, nie trzeba kufra dachowego. Latem w Chorwacji, Czarnogórze czy Albanii drapał się pod ostre górki bez przebaczenia dzielnie. Na zjazdach nie grzało mu hamulców. Obawiałem na lokalnych górskich i długich stromizn, postoi na chłodzenie tarcz. Obeszło się bez, nic się nie grzało, nic nie śmierdziało. Choć góry są w Czarnogórze niezłe spalanie na lokalnym gazie w normie. Blacha budzi troszkę zastrzeżeń do producenta, niestety jak we wszystkich nowszych samochodach. To już nie to co kiedyś. Gdybym miał kupować teraz zastanawiał bym się znowu nad Vaneo.
Znakomity i oszczędny
Dobra, czasami na wakacyjne trasy na południe Europy przydał by się 6 bieg na autostradę.
Dobry, kółka troszkę są za małe.
Doskonała widoczność
To jest bardzo duży atut tego auta. Dobrze to w Vaneo zaprojektowali!
Można powiedzieć że dobra. Polecam na wypady na narty w wysokie Alpy jednak przesłonić lekko chłodnice, będzie ciuteniuńkę cieplejszy na postoju.
Bardzo dużo miejsca. I dla pasażera i dla kierowcy. Można spać niemalże.
Bardzo dobre. Polecam oponki jednak mimo wszystko Koreańskie. Na Niemieckich Continentalach jest troszkę szumu zimą, na Koreańskich nie wiadomo czemu dużo, dużo mniej.
Mało jeżdżę tym samochodem (głównie wakacje i ferie zimowe) ale mogę powiedzieć, TAK - Mercedes Vaneo z silnikiem benzynowym i oryginalną Holenderską instalacją sekwencyjną jest niezawodny
Nie było żadnych poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 82KM 60kW [l/100km]

9,5