Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

znikający punkt -Ma, 15 lat temu
Silnik 120 CDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2008
Mercedes Vito W639 Furgon 120 CDI 204KM 150kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
MB Vito 120CDI jest stworzony do bardzo szybkiego przemieszcznia się (z ładunkiem) autostradami niemieckimi.Wtedy czuje sie jak ryba w wodzie.Dlaczego niemieckimi..... bo u nas ich nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!
Silnik to najjaśniejszy punkt samochodu, cichy o niesamowitej kulturze pracy(perfekcyjny) osiągi-te miny twarzy innych użytkoników pojazdów, to zdziwienie, a nawet przerażenie, że ich samochód uzbroiony w super silnik turbodiesla jest wyprzedzany przez auto dostawcze.Zakres użytecznych obrotów zaczyna się od 1000do4000obr/min!!! czyli bardzo szeroki(wynika to z poemności silnika,a momęnt obrotowy bije swoimi 440Nm po całej skali. V-max 205km/h
Vito wyposażony w ten silnik jest połączony tylko ze skrzynię automatyczną o 5-przełożeniach.Zmiana biegów odbywa się płynie,ale...ale...są momęnty kiedy się zastanawia nad odpowiednim doborem przełożenia.Ogólnie długość przełożeń dobrana poprawnie
świetny, nawet załadowany Vito prowadzi się pewnie(jak limuzyna) pod jednym warunkiem ,że droga po której się poruszamy jest równa!! Na wybojstych drogach trzęsie i wali ,ponieważ zawieszenie ma zbyt dwardo dostrojone .Miałem poprzednio Trafica i na złej nawierzchni zachowywał się o niebo lepiej
Mam blaszaka ,a więć widoczność jest nieco ograniczona ,ale do przodu i po bokach jest ok.
Wszystkie przełączniki w kabinie są na właściwym miejscu ,mam opcionalne zegary(te ładniejsze)połączone z komuterem pokładowym i przełącznikami w kierownicy
Przedział pasażerski jest niewielki bo zaraz za fotelem kierowcy jest ściana grodziowa,a więc klimatyzacja jest wydajna na 5
Trochę ograniczona ścianą grodziową przez co nie można wpełni regulować fotem kierowcy i pasażera, a szkoda bo same fotele z podłokietnikami są wygodne(tylko fotel kierowcy czasami popiskuje)
Tu pierwsze skrzypce gra silnik,przez co jest cicho i nie natarczywie.Trochę denerwują przy wyższych prędkościach hałaujące lusterka bo są dużę(te w Viano są mniejsze ,ale niewiele przez nie widać)
Mój rekord to 7,3l/100km-ale to już zabawa , 8,5l bez większych problemów , a jak jadę szybko to w granich 9,5-10l
a więc stosunek jakości do ceny zakupu wypada nieźle,Ja jestem zadowolony zobaczymy później
Dopiero mam 22tyś. Drobne usterki jak skrzypiący fotel kierowcy i obluzowane lustero zewnętrzne
---------------------------------
Mercedes Vito W639 Furgon