Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

15 lat temu
Rok produkcji 1988
Mercedes W124 Sedan 3.0 180KM 132kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : Solinie wykonane nadwozie.Ładne dwukolorowe wnętze z dobrych materiałów.Po ponad 20 latach wszystko się niezle trzyma.
Silnik : Rozdzielacz paliwa
Zawieszenie
Inne : Pompa wspomagania
Gdybym tyle razy nie był u mechanika to byl bym zadowolony ale niestety.Włożyłem w niego już jakieś 4000 i nadal nie chodzi jak należy Wymienione wszystkie filtry,olej,akumulator,świece,kable,opony,niektóre elementy zawieszenia itd.
Silnik 3.0 idealnie pasuje do tego auta jest bardzo dynamiczny choć trzeba go wysoko \"kręcić\"
Mam ręczna skrzynie biegów i jest beznadziejna(mało precyzyjna,haczy,biegi zbyt długie i tylko 5 przełożeń).Jak merc to tylko automat!
Jak na sedana klasy wyższej jest zbyt twardy przez co cierpi na tym komfort ale za to dobrze sie prowadzi
Niezle
Bez zarzutu malo przycisków łatwo się tu odnalezć
Z przodu dużo miejsca bardzo wygodne fotele choć z tyłu może brakować
Specjalnie nie hałasuje
Wysokie spalanie szczególnie w mieście.Średnio okolo 14-15l benzyny.Odradzam wszystkim gaz w tym aucie poniewaz mechaniczny wtrysk nie chce z nią współpracowac i moze sprawić wiele problemów(tak jak mi)
Dałem za niego 6400 z naprawami wyjdzie ponad 10000 choć nadal w pełni niesprawny.Myśle że lepiej kupić Golfa lub 80 B4.
Ciągle coś
padł rozdzielacz paliwa 400 za używany + 150 naprawa, falujące obroty potrafi nawet gasnąć,szwankująca pompa wspomagania słychać juz cos w tylnim zawieszeniu
Mercedes W124 Sedan