Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

scantel@post.pl PiotrK, 21 lat temu
Rok produkcji 1990
Mercedes W124 Sedan 3.0 180KM 132kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo dobry. Dynamiczny, niedrogi w eksploatacji, trwały, nie rdzewieje (pod warunkiem że nie walony), bezawaryjny. Mankamentem było znaczne zainteresowanie u złodziei, ale teraz jak nie ma składaków - ponoć spadło. Jak na razie mojego nikt nie próbował kraść :-)))). Mógłby być nieco większy i lepiej doposażony (elektryka szyb, skóry itp ale takich modeli jest mało gdyż w tamtych latach bajer w MB był bardzo drogi. Jak dla mnie mógłby być nieco miększy bowiem tej wielkosci samochód powinien dostojniej pokonywac nierówności. Za to na dobrym asfalcie i szybszej jeździe - rewelacja. Generalnie auto polecam, jest jak na nasze warunki naprawdę dobre.
Cichy, zrywny, dobrze pali, ekonomiczny. Mocny i trwały - nic się nie sypie mimo upływu lat. Wygląda jak nówka - zero wycieków
Automat pracuje po rozgrzaniu wręcz wzorcowo.
Trochę przytwardy. Wcześniej jeździłem beczką 123 i była miększa. No ale ten jest zdecydowanie szybszy na zakrętach i się nie przechyla.
Ciut za małe lusterka zewnętrzne - reszta rewelka
Jak to w mercedesie. No może wskazane byłyby nieco miększe fotele przednie, bo po dłuższej jeździe (ok. 1000 km) dupa kwadratowieje, ale kręgosłup nie boli co zdarzało się po krótszych jazdach fordem scorpio
Idealnie. Klima schładza skutecznie, ale trzeba pamiętać o jej regularnym (co rok przy takim wieku) nabijaniu gazem i kontroli szczelności. Zimą grzeje jak piec, mam nadto funkcję powiązaną z klimą zwaną "szronikiem" dzięki której błyskawicznie odparowują szyby (dosłownie w okamgnieniu !)
123 był wygodniejszy, jestem wysoki (188 cm) i muszę dość mocno oddalić fotel przedni, więc z tyłu z miejscem niezbyt bogato, ale jeżdzę sam z racji starokawalerstwa :-)))
Znakomite. Podwójna przegroda między silnikiem a kabiną robi swoje. Większość benzyn jest głośniejsza. Niestety słyszę hałas od opon ale to wina samych gum (jeżdzę na Dębicy Furio i nie polecam - są głośne ale dobrze się trzymają. Po prostu twarda guma i ostre krawędzie bieżnika)
miasto 10/100 przy ostrej jeździe, trasa około siedmiu i pół litra na setkę; średnio okolo 8.5, zważywszy na to, że ropa i duży motor należy się piątka bez wahania. koszty 100 km porównywalne z maluszkiem a jaki komfort ! Samochód serwisowany od nowości w serwisie Mercedesa, koszty dość wysokie ale dostaję faktury i jest nienajgorzej.
Mimo iż zakup 124 to niemały wydatek - dochodzi sie do przekonania iż wóz wart jest swej ceny. Poza tym auta te stosunkowo powoli tracą na wartości, nadto łatwo taki wóz sprzedać - zainteresowanie jest duże. Sztuką natomiast jest nabyć auto w dobrym stanie gdyż zdecydowana większość z nich to składaki nierzadko po mocnym dzwonie. Mi się udało kupić wóz od 1-go właściciela, nabyty w kraju, bezwypadkowy, od nowości serwisowany, ale zapłaciłem cenę około 5 tys wyższa niż średnia giełdowa, tym niemniej nie załuję ani jednej złotówki jakie na niego wydałem. Polecam przy zakupie spisać numer podwozia. Każdy serwis Mercedesa - wydrukują DatenKartę - i powiedzą jakie było to auto w oryginale (silnik numery, kolory tapicerek, nadwozia itp) tak więc łatwo wykryć czy jest oryginalny czy przeróbka. Chcesz wiedzieć więcej - napisz do mnie scantel@post.pl
O ile pamiętam to kiedyś mi się zdymiła żarówka z przodu, a tak to awarii drobnych brak. Kiedyś się wyładował akumulator i nie odpaliłem wozu (automat) ale bateria miała lat sześć i się po prostu zasiarczyła na amen. Miała prawo :-))) Skończyło się jazdą po nowy akumulator do sklepu i jest OK
Auto całkowicie bezawaryjne. Klocki, amortyzatory, oleje, filtry, końcówki drążków - to eksploatacja. Nigdy mnie nie zawiódł, poza wyżej wspomnianym rozładowaniem akumulatora. A i jeszcze jedno - trzeba pilnować stanu tulejek w tylnym zawieszeniu - póki wszystkie są OK - jeździ i jeździ, a jak się jakaś wybije - leci wszystko i to prędko. Ale to nasze drogi.
Mercedes W124 Sedan