Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV

Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przednia szyba bardzo wrazliwa na zarysowania
Bylo by super gdyby nie ta przednia szyba
W miescie jak najbardziej OK chociaz troche szarpie przy wolnej jezdzie na 1 biegu w korku. W trasie chyba jednak odrobine za slaby. Mysle, ze Mivec 1.8 bylby optymalny. Ciekawe ze ruscy maja taki wariant a my nie. Niemniej, ten silnik wydal mi sie bardziej zwawy w porowaniu z analogiczym w Qashqai\'u.
Brakuje mi 6 biegu do spokojej jazdy np. na autostradzie tj. 100-120 km/h. Przy tych predkosciach na 5 biegu w samochodzie glowa boli od buczenia silnika. Moze by tego biegu nie brakowalo gdyby auto bylo lepiej wyciszone.
Nie ukrywam ze dobre prowadzenie i wyczucie auta byly glownym atutem przy zakupie tego auta. Oczywiscie jak kazda ocena i ta jest pewnie subiektywna ale ASX pod tym wzgledem znacznie przewyzsza Qashqai\'a jak i Sportage\'a, ktorymi tez mialem okazje jezdzic.
Jak dla mnie przednie slupki mogly by byc wezsze ale pewnie wzgledy konstrukcyjne wymusily taka szerokosc jaka jest. Jesli chodzi o widocznosc z tylu to duze lusterka sa super no i czujnik cofania tez sie przydaje. I tu znowu w porownaniu z Qashqaiem czy Sportage zdecydowanie wygrywa ASX.
Czesto zdarza mi sie zmieniajac bieg niechcacy wlaczyc klimatyzacje - ktos juz o tym wspominal. Wejscie do samochodu tez nie jest przesadnie szerokie. W bagazniku jesli zdecydowano sie nie dawac kola zapasowego to po co napakowali tam styropianowych wkladek. Nie lepiej bylo ta przestrzen jakos sensownie wykorzystac?
Bardzo szybko sie nagrzewa co jest istotne zima gdy chcemy odmrozic przednia szybe. Tutaj naprawde bez zastrzezen. Dodatkowy plus za nawiewy pod przednimi fotelami dla pasazerow z tylu. Natomiast minus za brak podgrzewanej strefy przedniej szyby pod wycieraczkami. Czy to jest jakos technologicznie trudne?
Jak juz sie wpakujemy do samochodu to jest calkiem wygodnie. Znowu musze pochwalic przednie fotele ktore sa o niebo wygodniejsze od wspomnianych wyzej konkurentow. Z tylu nigdy nie siedzialem ale dzieci nie narzekaja:) Czasami przy maksymalnym podniesionym fotelu zdarza mi sie uderzyc glowa w sufit. Gdy go obnize to widok z przodu ogranicza maska.
Daje tu niska ocene bo przy predkosciach wiekszych niz 100km/h (oczywiscie na 5 biegu) okropnie slychac silnik. Wrecz zniecheca to do szybszej jazdy.
Na razie nie mialem przyjemnosci ale widzialem gdzies cennik czesci, ktory nie napwawa optymizmem. Jesli chodzi o spalanie to w miescie, w korkach (pred.sred. 12km/h) przy temp. -5 do -10 spala 9.5 L/100. Na trasie w podobnych warunkach przy spokojnej jezdzie ok. 6 L/100
Strasznie wkurza mnie delikatnosc przeniej szyby. Doslownie raz ja czyscielem skrobakiem ze szronu i zostalo kilka widocznych pod swiatlo rys. Gdy przerzucilem sie na odmrazacze to znowuz wycieraczka zostawila 25 cm ryse tuz ponizej linii oczu co okropnie irytuje i rozprasza. Poprzednio jezdzilem z 10 lat Nexia i nigdy nic podobnego mi sie nie zdarzyle. Co gorsza nie wiem co teraz z tym zrobic. Kupic nowa szyba z czujnikami za X tys.? Czy Mitsubishi pakuje jakies gorsze szyby od konkurencji?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MIVEC 117KM 86kW [l/100km]

6,2