Ocena kierowcy - Mitsubishi L200 IV Double Cab

staciek, 13 lat temu
Silnik 2.5 HP DOHC 178KM 131kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi L200 IV Double Cab 2.5 HP DOHC 178KM 131kW od 2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : spodziewałem się bardzo twardej charakterystyki tylnego zawieszenia z uwagi na lekką "pakę" i mocne resory - i o dziwo jest całkiem przyjemnie - oczywiście w momencie wjechania na wyboistą drogę asfaltową - czar pryska, ale już na gruntowych drogach jest OK
wersja 178 KM pozwala przyspieszać i to całkiem przyjemnie, krzywa momentu (odczuwalna) jest nieco irytująca - do ok 2 tys obr. jest "dół" ale po przekroczeniu magicznych 2 tys obr. silnik pokazuje co potrafi - w terenie pozwala to ruszać bez zrywania przyczepności... dodam (16.02.2012) że moc jest imponująca - bez problemów jest jazda z przyczepą 2,5t
jest całkiem całkiem - jedynie odnoszę wrażenie, że synchronizatory mogłyby trochę lepiej pracować - przy redukcji czasami trzeba "poczekać" - podobnie miałem w Carnivalu i Range Roverze - w Foresterze jest OK - ale to inna bajka ;-)
dobrze reaguje na ruch kierownicą; jak na tak wysokie nadwozie - przechyły są OK. W trasie nie czuć zmęczenia jazdą
dość szerokie słupki przy przedniej szybie - ale jest OK do tyłu - tu trzeba umieć cofać na lusterka - bez tego gwaratowane stłuczki na parkingu
jest naprawdę nieźle - jak w "normalnym" samochodzie brakuje mi rozkładanych podłokietników (jak np. w KIA Carnival czy Range Rover) - centralny podłokietnik raczej nie spełnia swojej funkcji w dostateczny sposób.
Klimatyzacja nie ma problemów ze schłodzeniem kabiny, a ciepłe powietrze zaczyna lecieć po ok 10 min.
mało jest samochodów w których pasażer siedzący za mną ma miejsce na nogi... tu jest miejsce :-) Troje dzieci w fotelikach BEZ PROBLEMU i ścisku podróżuje - czy trzeba czegoś więcej???
słychać pomruk silnika, ale dla mnie jest to miłe
czytałem informacje że pali po 13l i więcej... cóż jest w tym odrobina racji - WIELKI minus dla inżynierów z Mitsubishi - taką wartość pokazuje komputer pokładowy - w rzeczywistości mierząc zużycie paliwa na stacji benzynowej wychodzi 9 do 10 l. Tak samo fałszuje wynik komputer jak staramy się jechać bardzo "ekonomicznie" - potrafi pokazać nawet 7l/100km - sprawdziłem jadąc i dotankowując w trasie - 8,5l/100km. z nie miłych - przy kupnie informowano że przegląd to max 1500 PLN... "zapomnieli" powiedzieć że po 40 000 km jest regulacja manualna zaworów w silniku... cału przegląd 2800 PLN
na dzień dzisiejszy - 16.02.2012 jest 45 000 km i nic się nie dzieje
na dzień dzisiejszy - 16.02.2012 jest 45 000 km i nic się nie dzieje