Ocena kierowcy - Mitsubishi L200 IV Double Cab

skorpionjp@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.5 DID 176KM 129kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi L200 IV Double Cab 2.5 DID 176KM 129kW od 2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Manualne sterowania skrzyni redukcyjnej , nie lubię elektroniki
Zawieszenie : sprężyny w przednich kolumnach - samochód niestabilny - NIEBEZPIECZNY
Karoseria : stuki w środkowym prawym słupku - bardzo denerwuje
Przeciętnie, bo drobiazgi psują wszystko, a bardzo źle bo przyjęty sposób naprawy mojego samochodu po prostu może doprowadzić do katastrofy. Mam opinie Rzeczoznawców PZM, stacji diagnostycznych, próby drogowe, nawet sprawę w sądzie o zabezpieczenie dowodu i nic. Mam nieodparte wrażenie, że specjaliście z MMC, a tym samym i importerowi zależy na tym żebym się wysypał swoim samochodem i problem sam zniknie.
Ale unikajcie ja ognia magicznego pudełka \"RALLITRONIC\", które \"podbija\" moment obrotowy na góra 30 sek. a potem samochód przestaje przyśpieszać. Może to doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji zwłaszcza przy wyprzedzaniu. 167 KM to tzw \"mapa\" (zmiana oprogramowania)i tylko wtedy mamy moc kiedy chcemy i jak długo chcemy.
Jak dotąd wymiana łożyska oporowego i na głównym wałku , ale za to po 12.000 km. przebiegu. Skrzynia redukcyjna sprawdza się, kiedy inni sięgali po łopaty ja dalej jechałem bez przeszkód, a śniegu w tym roku było dużo.
Samochód od początku jest krzywy. Lewa strona niższa od prawej. Rok walczę z serwisem o naprawę i nic. Importer MMC twierdzi , że jest to samochód użytkowy i jest to dopuszczalne , przy czym w danych technicznych nigdzie nie ma informacji o tym , że różnica między stronami może wynosić 1,50 cm. Serwisu AUTO GT Warszawa Wrocławska 4 nikomu nie polecam. Polecam za to nowy program TVN TURBO KAMERA , który będzie o moim samochodzie.
Trzeba przyzwyczaić się do jazdy i manewrów z bocznymi lusterkami - we wstecznym niewiele widać. Polecam system ułatwiający manewrowania (4 czujniki na przód i tył + wyświetlacz odległości i kierunku z którego pojawia się przeszkoda). Dla sprzedawcy jest to zbyt \"drogi\" system i trzeba go kupić we własnym zakresie.
W tej części mam najmniej zastrzeżeń. Specjalnie nie ma do czego się przyczepić, chyba że jak wsiadam to przy prawidłowo ustawiony fotelu kierowcy walę głową w dach, ale trzeba uważać.
Nie mam zastrzeżeń. Klimatyzacja o dużej wydajności. W lecie chłodno, i to tak jak ustawię. W zimie też utrzymuje zadane temperatury. Szyby nie parują, a jeżeli to para szybko znika po ustawieniu nadmuchu na szyby - ciepło w całym samochodzie (nawet z tyłu) a nie we wszystkich samochodach tak jest.
Wygodne fotele (nawet te z tyłu)- tylko ten dach, ale nad tym muszę sam popracować.
Poza stukami w prawym środkowym słupku , których serwis nie może zdiagnozować przez rok , to reszta może być. Wewnątrz kabiny jest na tyle cicho, że można swobodnie słuchać radia. Sygnały samochodów specjalnych słychać dobrze, ale to zasługa specjalnej częstotliwości tych ostatnich.
Dlaczego przeciętnie - bo cena oleju napędowego (dobrego) niewiele różni się od średniej benzyny. Spalanie - powiem tak , jak jadę spokojnie to 10/100 jak mnie trochę \"poniesie\" to do 12 - 13/100. Przy wyprzedzaniu nigdy nie zwracałem uwagi na spalanie raczej na to ile znajduję się na lewej stronie i czy samochód cały czas przyśpiesza - RALLITRONIC OSTRZEGAM PONOWNIE !!! Godz. pracy serwisu j.w. 170 zł. dodam tylko, że klamkę pokrywy tylnej zabudowy (2 śrubki)wymieniali 1 godz. i 40 min. i mogę to udowodnić.
I to bardzo przeciętnie. Gdyby ten samochód kosztował o 40% mniej to ocena byłaby zapewne lepsza. Czy kupiłbym ten samochód jeszcze raz tak, ale tylko z tego powodu, że wszyscy wielcy polskiego rynku samochodowego stosują te same oszukańcze praktyki:w Gdańsku sprzedano jako nowy samochód z byle jak przyspawanym dachem - tłumaczenie - podczas transportu na górnym poziomie lawety nie zmieścił się pod wiaduktem ,przedstawiciel renomowanej firmy niemieckiej nie potrafi zdiagnozować i naprawić łożyska oporowego, w bardziej wypasionych samochodach ogromnym problemem są tzw filtry cząstek stałych ,itd , itp. Na tym rynku obowiązuje zasada BIERZ PIENIĄDZE I UCIEKAJ i chyba dlatego nie mam pretensji do samochodu. TYLKO , ŻE Z TYM COŚ TRZEBA ZROBIĆ. JAK KTOŚ ZGINIE BĘDZIE ZA PÓŹNO.
Przeciętnie dlatego , że o wszystko trzeba się dobijać, a przykład klamki urasta do kosmicznego problemu. W przypadku MITSUBISHI WSZYSTKO JEST PROSTE, ALE TYLKO DLA MMC - specjalista d/s technicznych decyduje o naprawach gwarancyjnych, a ponieważ premie płaconą ma od jak najmniejszej ilości tych napraw, więc tych napraw prawie się nie wykonuje, a jak się wykona to .... POLECAM TVN TURBO KAMERA program o moim \"Miśku\" chyba jeszcze w marcu tego roku.
Wadliwe od początku zawieszenie. W nowym samochodzie zamontowano sprężyny przedniego zawieszenia nie od tego modelu. MMC zadecydowało ustami swojego przedstawiciela o wymianie tylko jednej sprężyny (i to też nie od tego modelu). Efekt - samochód stał się bardzo niestabilny - po prostu niebezpieczny. Każdy średnio rozgarnięty mechanik wie, że elementy współpracujące wymienia się parami - no to co można powiedzieć o \"poziomie\" technicznym specjalisty z MMC ?????

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 DID 176KM 129kW [l/100km]

10,4