Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sportback

MZukos, 12 lat temu
Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2011
Mitsubishi Lancer IX Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo wszystko - motor nie jest demonem prędkości, nie jest też oczywiście jakimś mułem, do zwyczajnej codziennej jazdy w zupełności wystarczy - dosyć oszczędny a jak ktoś szuka wrażeń to za 3 razy tyle niech kupi evo, bo z 1,6 to rajdówki nie będzie
doskonale nie dam ale powinno być dobrze + niektórzy narzekają, że nie jeździ jak wygląda, że za słaby silnik itd. - tak, evo to to nie jest ale jak ktoś potrzebuje auta wielkości kompaktu, które fajnie wygląda, z dobrym wyposażeniem, za niedużą kasę to mitsu jest dobrym wyborem - ponarzekać można na plastiki - spasowane są doskonale, ale ich jakość jest po prostu słaba - dobrze, że tam gdzie najczęściej się dotyka ( kierownica, gała zmiany biegów ) jest skóra wkurza mnie jeszcze jedno - długi i dosyć niski zwis z przodu auta - trzeba uważać na krawężniki
Silnik miał być w miarę oszczędny i jest - osiągi nadspodziewanie dobre jak na 1,6, moc w typowy dla Japończyka sposób ujawnia się po przekroczeniu 3 - 3,5 tyś obrotów. Przy spokojnej jeździe na plus zaskakuje elastyczność - całkiem ok. przyspiesza na piątce już od 70 km/h
Czasem ciężko wrzucić bieg, czuć jakby opór ( może dlatego, że auto jest nowe ), ale z kolei precyzja \"wkładania biegów\" do bólu - jest wskaźnik, kiedy zmieniać bieg na wyższy bądź niższy, żeby jeździć ekonomicznie - szkoda, że nie można go wyłączyć bo czasem irytuje ale generalnie przydatny gadżet
Super - jeździ jak po szynach, na nasze drogi chyba w sam raz, nie za miękko, nie za twardo
tu jest tak sobie - z przodu szeroki boczny słupek, a do tyłu to trochę masakra - problem trochę rozwiązują duże lusterka i opcjonalne czujniki parkowania - warto je zamontować
miałem japońce więc dla mnie wszystko jest na swoim miejscu, niczego nie szukam bardzo podoba mi się obsługa klimy, nawiewów i temperatury - trzy gałki i dwa przyciski w tych gałkach - jasne i proste, w ogóle nie trzeba się tego uczyć, intuicja mówi o co chodzi - na tle konkurencji, gdzie czasem jest 100 guzików, mitsu wypada super - proste i jasne
klima jak się chce mróz, ogrzewanie jak się chce tropik - automatyczna klima działa doskonale, regulacja optymalnej temperatury nie nastręcza żadnych problemów szyby idparowują moment
jak na kompakt jest świetnie - fotele bardzo wygodne, nie za miękkie, z przodu miejsca wystarczająco nawet na dużego faceta, z tyłu jak na te gabaryty auta miejsca na prawdę dużo i kanapa jest wygodna - oparcie lekko leżące, a nie pionowe, jak w moim poprzednim aucie
jest o wiele ciszej od mojego poprzedniego auta, przy spokojnej jeździe po mieście prawie nie słychać silnika, w trasie bardziej słychać powietrze niż silnik, zawieszenie w ogóle nie wydaje dźwięków, ponad 110 km/h robi się głośniej ale tragedii nie ma - słucham dużo muzyki w aucie i tu jest nieźle, nie muszę odkręcać gały żeby zagłuszyć dźwięk silnika czy inne - jestem zadowolony
pali tyle co jego poprzedniczka ( almera ), a że almera była o 20 koników słabsza i sporo mniejsza to nie ma na co narzekać - auto nowe więc ani przeglądów ani napraw nie było
za 62,500 wersja invite ( m. in. esp, automatyczna klima, alu, halogeny ) z dołożonym w cenie alarmem, czujnikami parkowania i paroma drobiazgami to chyba dość tanio sprawdzałem konkurencję, była droższa i brzydsza
auto nowe - zobaczymy
j/w nowe auto