Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

flifenhart, 7 lat temu
Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, duży bagażnik, nagłośnienie.
Samochód ogólnie jest super. Bardzo polecam, ALE... silnik :) To jakaś parodia, żeby do tak dużego auta dawać tak mały silnik. Bardzo brakuje mi zapasu mocy w nim, jakiegoś kolejnego biegu, żeby podczas wyprzedzania nie trzeba było wciskać gazu w podłogę. Spalanie nawet ok (5-6 litrów na prostej trasie przy prędkości ok. 80 km/h; na dłuższej trasie przy dużej prędkości, częste przyspieszenia, wyprzedzania itd. spalanie waha się 7-8 litrów; po mieście 7-9 litrów). Autko posiadam już 4 lata, BEZAWARYJNY - przy 150 000 km wymieniany był rozrząd, ostatnio musiała być przeczyszczona turbina, a tak to normalna eksploatacja - wymiany oleju, filtrów, klocków. Wnętrze super, dużo miejsca, bardzo wygodnie, plus za pojemne schowki, ogromny bagażnik, dobry system składania foteli powiększający bagażnik do potężnych rozmiarów. Ogólnie to naprawdę oprócz za małej mocy silnika to nie mam na co ponarzekać. Super nagłośnienie i słabe wyciszenie :) Niedługo go sprzedaję tylko ze względu na to, że chcę już czegoś nowszego, ale na pewno będzie to smutne rozstanie i łezka w oku się zakręci. Idealne auto i w daleką podróż i po mieście i do pracy, które nigdy mnie nie zawiodło.
Brakuje mu kilkudziesięciu KM. Olej wymieniam co 15 tys km, raz na jakiś czas trzeba troszkę dolać. Ogólnie brak awarii, był mały problem z turbiną, ale wystarczyło ją przeczyścić.
Nie mam uwag.
Super się prowadzi, dobrze wchodzi w zakręty. Radzi sobie świetnie na każdym terenie.
Wszystko idealnie widać. Parkowanie nim to przyjemność.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Podgrzewanie foteli działa znakomicie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]

Mitsubishi Outlander II