Ocena kierowcy - Nissan Micra II

lukasz_szczesliwy posiadacz micry, 16 lat temu
Silnik 1.0 i 16V 54KM 40kW
Rok produkcji 1997
Nissan Micra II 1.0 i 16V 54KM 40kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie brak mu mocy, małe spalanie, nie spodziewałem się takiej pracy.
Karoseria : gnijące progi
Polecam każdemu to autko.
elastyczność wspaniała... kultura pracy wysoka, sprawnie sobie cyka, ładnie schodzi z obrotów i wkręca się na obroty - choć trzeba przyznać że konstrukcja typowo wysokoobrotowa, łańcuszek nie lubi jazdy na zbyt wysokich biegach przy zbyt niskich obrotach - zresztą jak każdy samochód, dlatego taka ocena... Śmiało można auto przeciągnąć na trzecim biegu do 100...
chodzi lekuteńko, bardzo intuicyjna - przypomina fiatowską konstrukcję względem rozmieszczenia biegów - identyczne... Trochę krótkie przełożenia, ale po to by silnik wkręcić na wysokie obroty z racji jego konstrukcji... Przy 60km/h trzeba włączać 4 bieg... choć jak wspomniałem można go sporo przeciągnąć.
Układ jezdny ok... bardzo zwrotny, w zasadzie bez zastrzeżeń poza ostatnio stukającymi końcówkami drążka - ale to wiadomo nasze polskie drogi.
REWELACJA. Jeździłem wieloma samochodami, ale nic nie umywa się do widoczności w tym aucie. VW Golf 2/3 się chowa, POLO tak samo, o punto lepiej wogóle nie mówić. Gdy poraz pierwszy wsiadłem do tego auta, podczas rozmowy z sprzedawcą - pomyślałem, MUSZĘ GO MIEĆ !! Typowe auto miejskie, ale widoczność poraża człowieka, poprostu rewelacja.
Ergonomia, cóż tutaj trochę słabo... Mała ilość schowków, jeżeli są to małe... chociaż deska rozdzielcza spoko, w poziomie stoi na niej kubek z herbatą i inne tego typu rzeczy.
Dobrze choć mogłoby być lepiej. Potrzeba mu chwili czasu by nagrzał wnętrze w zimę... no niestety, kilka minut wieje zimnym powietrzem. Ale znalazłem sposób, wystarczy przełączyć tryb zasysania powietrza na ten WEWNĄTRZ AUTA, nie na zewnątrz. W efekcie tej manipulacji -autko rozgrzewa się szybciutko i koi nas ciepełkiem w srogie zimowe dni.
Przestrzeń dla kierowcy dobra, dla pasażera z przodu nieco mniej - szturcham go ręką przy wrzucaniu 5 biegu, pozatym ma wygodnie, nawet osobnik z wzrostem 190cm i więcej nie narzekał na nogi i inne rzeczy - sprawa deski rozdzielczej m.in. Z tyłu - jak sardynki :) Ale czego się spodziewać po miejskim małym autku.
Wyciszenie przeciętne, głośno !!
Ekonomiczność rewelacja, spala 4,5L/ 100km w cyklu mieszanym... REWELACJA... do 5,5L jak poszaleje mocno (w porywach do 6L) - wtedy chłapie jak głupi, przy ekonomicznej jeździe 90km/h spala 4,5Literka, jestem zachwycony.
czego chcieć więcej, warto zapłacić te pieniądze za ten samochód, kupić go jest trudno stosunkowo - i stoją całkiem nieźle (złotówki), ale warto bo potem się to zwraca podczas eksploatacji.
Niezawodność - okej, łańcuszek czego chcieć więcej... W kwesti mechaniki -autko rewelka, mało wymaga nakładu finansowego... Ostatnio pukają końcówki drążka, ale to wina polskich dróg... pozatym rdzewiejące/gnijące progi... przypadłość każdej micry, muszę ją dać do zrobienia blacharzowi... Pozatym karoseria ok zabezpieczona i nie łapie rdzy.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 16V 54KM 40kW [l/100km]