Ocena kierowcy - Nissan Micra II

krembul@poczta.fm, 21 lat temu
Silnik 1.0 i 16V 54KM 40kW
Rok produkcji 1998
Nissan Micra II 1.0 i 16V 54KM 40kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Dla mnie rewelacja. Jeżdżę nim od 5 lat i wiele już przeszedł. Mimo to nie mogę o nim złego słowa powiedzieć. Samochód nie do zajeżdżenia. Ma kilka wad ale nikną przy zaletach.
Jak na tą pojemność to rewelacja.
Bardzo dobrze zestopniowana, biegi wchodzą bez żadnych zarzutów. Po jakimś czasie coś tam się w niej wyrobiło i zaczęła drżeć i hałasować przy przekraczaniu 120km/h. Z resztą z tego co widziałem to nie tylko u mnie wystąpił ten problem.
Moim zdaniem zbyt miękkie zawieszenie, przez które na długich dość ostrych zakrętach czuje się nieprzyjemne chwianie i niepewność przy stosunkowo niedużych prędkościach. Ale w końcu to jest samochód raczej miejski. Po 75000km wyrobiły się sworznie i drążki kierownicze, które zaczęły stukać. (nie ma to jak polskie drogi)
Bez zastrzeżeń.
j/w
Bardzo wolno nagrzewa się silnik co skutkuje tym, że w zimie bardzo trudno o ciepło w środku zwłaszcza na krótkich trasach. Poza tym jedzie się długo na ssaniu.
Jak na samochód 3 drzwiowy to rewelacja. Dwoje może podróżować tym samochodem na prawde komfortowo.We czwórkę też nie ma większych problemów ale komfort na tylnych siedzeniach jest znacznie mniejszy za sprawą małej ilości miejsca na nogi.
Mogłoby być lepiej.
Jak na taki silnik to trochę za dużo. Po mieście w zimie dochodziło nawet do 9l (duże mrozy) na trasie od 5 lat niezmiennie 6 - 6,5l.
nie orientuję się dokładnie więc nie będę pisał, udając że się na tym świetnie znam.
Zdarzyło sie kilka drobiazgów: coś w skrzyni biegów zaczęło brzęczeć przy przekraczaniu 120km/h, rozrusznik zawiódł(do tej pory nie wiadomo dlaczego bo od następnego dnia zaczął działać bez zarzutu).
po 70 000km do wymiany sworznie i drążki kierownicze (usprawiedliwiam biorąc pod uwagę polskie drogi)
Dziennik kosztów dla Nissan Micra II 1.0 i 16V 54KM 40kW
7,4