Lista ocen Nissan Navara III (86) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~śliski
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Rowerzyści krytykują krótką 1, bo nie wiedzą, o co chodzi! Drogie Smarki, ta krótka 1 służy do jazdy po lekkim terenie np. gładkiej polnej drodze lub ślimaczym tempem w korku w Warszawce. Dzięki 6 biegowi, jadę circa 140 przy 3000 obr i spalam 11 l na 100 km, a przy 160 km/h, spalam 12 l. Biegi włącza się krótkimi ruchami, a położenie dźwigni nie powoduje bólu ramienia. Musisz mieć blokadę tylnego mostu, jeżeli zamierzasz zapuszczać się w...
~DAREK
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
wybrałem ,automat , wiem wiem , teksty i zdjecia z allegro swiadcza o braku umiejetnosci kierowców i noszalancji do praw fizyki , w gdansku nie da sie jezdzic bez automatu:)) horoł szoł dla nóg rąk i mózgu , po 1milionie km na manualnej skrzyni zapragnałem automatu , tempomaptu napedu na 4 klimy itd polecam .ps . no oczywiscie wywalajac 133 tysie na auto (bez watpliwosci w kredycie:) olałem temat : czy pali 8 czy 14 , przy napedzie na 4 całyu...
~Egebere
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
6 biegów,to genialne rozwiązanie.Jedynka jest krótka, dzięki czemu łatwo jechać wolno,po wyboistej drodze, ciągnąc przyczepę.Reduktor chroni sprzęgło przed spaleniem i pozwala jechać w gorszym terenie w ślimaczym tempie i pełną mocą. Reduktor przydaje się do podjazdów na krawężniki w mieście.2000 obr= 100km/h, 3000 obr= 140 km/h. Przyspiesza skutecznie przy 140 km/h, to nie auto dla mazgajów.
~wojtek
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Skrzynia biegów pamięta starego Mercedesa W124. Japonczycy chyba zadnego testu nie zrobili z ta skrzynią. Zyje własnym życiem, jakieś półbiegi, czasami ciągne do 4500obr/min, czasami normalnie przełącza. Jednym słowem - masakra!!!!! Nie polecam z ta skrzynią.
~Krzysztof kkus@poczta.fm
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Manualna 6 biegów. Bardzo dobra. Ocena 4. Chodzi prawie bardzo dobrze. Powinna być minimalnie bardziej precyzyjna. Ale w końcu to auto ciężarowe do wożenia skrzynek z jabłkami :)) Dobrze dobrane przełożenia. Gdy włączy się redukcję - smok.
~inventum@vp.pl
Pick Up 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW
Bardzo dobre i równomierne zestopniowanie przełożeń. Rewelacja. Jedynka tylko do ruszania, trzeba się do tego przyzwyczaić. Wcześniej nie jeździłem nigdy samochodem z taką charakterystyką, a miałem m.in. dwa inne turbodiesle, tyle, że w osobowych.
~GreenFann
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
6 biegów - klasyka. Krótka 1, ale mozna wychodzić z 2. Wysoka elastyczność nie zmusza do częstych przełożeń. W porównaniu z automatem, wole skrzynie manualną. Przy częstym przewożeniu ciężkich ładunków osobiście polecam manualną.
~Artur
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
6 biegów - doskonale! Nie ma wrażenia że to duże mechanizmy, szybkie zmiany są możliwe. Trzeba się trochę przyzwyczaić do sprzęgła, ale to chyba w każdym nowym aucie. Krótka jedynka, dobra w terenie nawet bez redukcji.
~Borys
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Trochę krótka jedynka, ale reszta biegów rekompensuje. Przydatny 6.bieg, odniża obroty i spalanie. Skrzynia pracuje dość precyzyjnie, długi drążek zmiany biegów. Daleko wysunięty 5.bieg czasem nie wskoczy.
~TORES
Double Cab Facelifting 3.0 231KM 170kW
Skrzynia automatyczna 7 biegowa, troche zbyt pozno reaguje na wcisniecie pedalu gazu, komputer dlugo mysli,mozna by nad nia jeszcze popracowac ale w touaregu z 2008 mialem podobny problem