Lista ocen Nissan Navara III (86) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~śliski
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
To kompromis pomiędzy terenówką, a szybkim, dynamicznym szosowcem. Równie dobrze prowadzi się przy 190 km/h , jak na krętej górskiej drodze. Pieprzenie, o jakimś zarzucaniu, podskokach, poślizgach, przechyłach tyłu, dowodzi, że drogie cioty, nigdy nie jeździłyście prawdziwym samochodem, tylko skuterkami. Moim zdaniem zawieszenie powinno być twardsze!, zwłaszcza z przodu. Bredniami są wypowiedzi że nie straszne są mu Polskie drogi, bo to nie...
~Egebere
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Mam wrażenie, że oceny piszą tu zakompleksiali marzyciele, posiadacze skuterów, a nie Navary. Faktem jest, że ciężkie koła źle znoszą tarkę na drodze, co zmusza do ostrożności. Teorie, o złum prowadzeniu, przechyłach na zakrętach i wywrotności, to bzdura. Pokonywanie poślizgiem bocznym zakrętów na asfaltowych podjazdach na mosty w Warszawie, jakoś mnie nie wywróciło. Zdumiewa mnie znawstwo w ocenie komfortu na tylnej kanapie wśród...
~Krzysztof kkus@poczta.fm
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Daję przeciętnie bo: na autostradzie (Niemcy, Francja) - równej - bardzo dobrze. Normalne drogi z dziurami i koleinami - nie za dobrze. Miota się po jezdni, trzęsie, jest bardzo bardzo sztywny. W końcu terenowe auto. Jazda po polnych drogach, kamieniste, wyboje, piach, błoto - bardzo dobrze. Zero problemów. Na śniegu również. Zastanawiałem się nad łańcuchami ale wystarczyły dobre zimowe opony. Jeśli chodzi o komfort to auto w teren a nie...
~Impreza_Sti i Nissan Navara
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Udany kopmromis pomiedzy dzielnoscia terenowa,a komfortem jazdy.Dzieki sztywnej tylne osi na resorach auto ma bardzo duza ladownosc i jest bardzo dzielne w terenie(blokada tylnego mostu) .malym mankamentem resorow z tylu jest to ze jak sie za szybko napadnie zakret na polskich nierownych drogach auto moze podskoczyc.Aha,w najwieksze opady sniegu samochoid wjedzie wszedzie i daje duzo frajdy z jady - takie duze WRC Diesel ;)
~Artur
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Jak ktoś lubi twardo, to będzie zadowolony. Nie polecam kierowcom Citroena. Za to doskonałe prowadzenie i wyczucie drogi. Może zabrzmi śmiesznie przy sztywnej tylnej osi, ale wręcz zachęca do szybkiego pokonywania zakrętów. Nooo, oczywiście bez przesady! Co do tyłu, to myślę o wsadzeniu na stałe ok. 150 kg balastu, chyba stalowa płyta odpowiedniej grubości. to dlatego że nie wożę ciężarów.
~GreenFann
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
To jest pick-up i trzeba być tego świadomym. Sztywna rama na resorach i wysoka buda to nie zestaw do wyścigów. To jest ciężarówka do przewożenia ładunków i w tym jest b.dobra, poza tym w kilku innych rzeczach także. 4x4 w zime niezastąpiony, poza tym gumy całosezonowe pozwolą trochę zaoszczędzić. Na zakrętach na połowie obrotów, bo momentalnie może polecieć w nadsterowność.
~Piotr
Pick Up 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW
Pod tym względem jedno z najbardziej uniwersalnych aut. Przyjemnie i lekko się prowadzi. Przydałoby się dociążenie tylnej osi, wtedy tył byłby stabilniejszy przy jeździe szosowej. W terenie też same plusy, chociaż czuć w niektórych momentach, że Nissan poszedł na (udany!) kompromis i obniżył trochę "wartości" terenowe na korzyść zachowania na asfacie.
~jaan
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
brak ESP !!! tragedia przy ruszaniu na zakręcie na mokrej nawierzchni, przy napędzie na tylną oś - samochód zarzuca, obraca. Napęd 4 x 4 głośny, na parkingu - dramat z kierowniem, kierownica prawie nie obraca się. Przy jeździe 4 x 4 na drodze - dobre trzymanie nawierzchni, doskonale w terenie, piachu na drogach gruntowych.
~wojtek303@interia.pl
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Jeździłem różnymi samochodami ostatnio Toyotą Avensis i Hondą CIVIC 2006. Wjeżdzam gdzie chce, i po czym chce, nie boję się krawężników itp. Komfort OK!. Ci którzy opowiadają o sztywnej ramie i braku komfortu w tym samochodzie po prostu nigdy nim nie jeździli.
~marekm
Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Ma tendnencje do myszkowania po drodze, niby to terenówka ale wybieranie nierówności tragiczne, szybko padające amortyzatory, bardzo szybko zużywają się klocki hamulcowe, chyba przez małe tarcze szybko się przegrzewają. Głośna, stukająca tylna oś.