Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

pliklok@pro.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 2007
Nissan Note I Mikrovan 1.4 i 16V 88KM 65kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : gabaryty wewnętrzne : jest naprawdę dużo miejsca dla wysokich osób.
Zawieszenie : odkręca się wózek - wada fabryczna
Inne : pęka przednia szyba - wada fabryczna
Układ elektryczny : żarówki
Mam wrażenie że samochody były montowane u pana Zdenka gdzieś w stodole w Rumunii.
jazda samotnego kierowcy - jest OK. Z czterema osobami dorosłymi nie wiem co to znaczy wyprzedzanie, dobrze że czasami jedzie się z górki to uda się wyprzedzić chociaż furmankę (jeśli koń nie biegnie galopem) :-(
pozytywnie krótki lewarek, szybka zmiana biegów
co pół roku ASO dokręca zawieszenie by nam nie odpadło, przy przebiegu 10 tys. km. wozy straciły zbieżność.
Silnik 1.4 to porażka w wozie o takich gabarytach i masie, silnik ten sprawdzał się w mniejszej Micrze ale absolutnie nie nadaje się do NOTE. Przy 4 dorosłych osobach i bagażu można zapomnieć o wyprzedzaniu. Dynamiczna jazda z jednym pasażerem, na trasie, skutkuje gigantycznym spalaniem ponad 10l/100km I przegląd , koszt 580 zł. , drugiego jeszcze nie miałem.
szkoda słów :-(
Drobiazgi : źle spasowane fabrycznie maski podskakujące na wybojach drogi, w dwóch wozach źle zamontowana boczna szyba od kierowcy - nie domykała się, odkręcająca się tylna wycieraczka szyby, przepalające się żarówki przednich reflektorów - dziwny zbieg okoliczności w ośmiu wozach w tym samym okresie, w przeciągu dwóch tygodni.
Mam 8szt. Nissanów (firma) z jednej serii, kupione z salonu rok temu, w tym tygodniu w trzech pękła przednia szyba w ośmiu rozkręciło się (!) po pół roku użytkowania przednie zawieszenie, poznać to po charakterystycznym dźwięku przy ruszaniu. Wozy dziś mają przebieg od 15 tys.km do 39 tys. km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

10,5