Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

Jarek., 13 lat temu
Silnik 1.5 dCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Nissan Note I Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w środku, duża liczba schowków, bogate wyposażenie seryjne, dynamika i ośczędność silnika.
Mam to auto 8 miesięcy. Przez ten czas zdążyłem przejechać 11 tyś km i jestem bardzo zadowolony. Odpukać nic złego z autem sie nie dzieje. Jest bardzo praktyczne i funkcjonalne przez całą masę zastosowanych udogodnień (duży klimatyzowany schowek, schowek pod siedzeniem pasażera, 2 podłokietniki i inne. Zanim go kupiłem długo się zastanawiałem i rozważałem (oglądałem) raczej małe autka niemieckie - corse, polo, fabie, ibize tak do max 30 tyś. Nota zasugerowała mi żona - że widziała takie fajne autko. Na początku podszedłem do tego sceptycznie. Ale po przeczytaniu o nim opinij i zobaczeniu na żywo przekonałem się do niego w 300%. Jest to nietuzinkowe, wyróżniające się z tłumu, bogato wyposażone, duże w środku, ekonomiczne, o bardzo dużej ilości podręcznych schowków i innych praktycznych rozwiązań auto- czego wymienionej powyżej przeze mnie konkurencji brakuje. Według mnie note jest świetnym samochodem któremu konkurencja nie dorasta do pięt pod względem funkcjonalności i wyposażenia - ale to trzeba na żywo zobaczyć, wypróbować - tak jak ja. Np pokażcie mi polo, corsę ibize czy fabię z: 2 podłokietnikami, schowkiem klimatyzowanym który pomieści butelkę 1,5 litra, sterowaniem radia w kierownicy, przesuwaną tylną kanapą i taką ileścią miejsca w środku jaką oferuje note.
Silnik Rewelacja pod każdym względem. Cichy, wystarczająco dynamiczny, i przede wszystkim ekonomiczny - ale o tym później.
Skrzynia jak to skrzynia. Biegi wchodzą dość twardo ale za to pewnie. Ogólnie sprawia wrażenie jak by jeszcze nie była dotarta w pozytywnym tego słowa znaczeniu (dopiero co z fabryki wyjechała). Biegów nie trzeba szukać. Nic dodać nic ująć.
Zawieszenie jest dość ciche i komfortowe, podróż tym autem to sama przyjemność. Moj note pochodzi z polskiego salonu. Przejechał już z po fantastycznych polskich drogach ponad 70 tyś km, a zawieszenie jest prawie jak nowe. Przed jego zakupem udałem się na stacje diagnostyczną na tzw ścieżkę diagnostyczną. Całe zawieszenie mam w oryginale tzn poprzedni właściciel nic w nim nie wymieniał. Momo sporego przebiegu jak na 3 lata w zawieszeniu nie ma żadnych luzów, wybitych sworzni i innych wad. Amortyzatory nie pamiętam dokładnie jaka była ich sprawność ale diagnosta stwierdził że niektóre nowe podróby nie mają takiej sprawności jak te po 70 tyś.
Duża przednia szyba sprawia że widoczność do przodu jest bardzo dobra. To samo na boki. Jednakże do tyłu mogło by być trochę lepiej - ale zaznaczam że nie jest źle.
Wszystko na swoim miejscu, łatwo dostępne. Wcześniej jeździłem autami niemieckimi i trochę ciężko się przyzwyczaić np do włączania świateł mijania, halogenów w manetce kierunkowskazu. Ale to kwestia kilku dni i jest ok.
Grzać grzeje bardzo szybko. Z chłodzeniem (mam wersję z klimą) też nie ma problemu. Jest ok.
O tu to już rewelacja. Note jest w sumie małym miejskim autem. Ale śmiało mogę powiedzieć że mały jest tylko z zewnątrz. Przestrzeń nad głową, na nogi z przodu i z tyłu jest zaskakująco duża jak na tak w sumie małe autko. Konkurencja - np VW POLO, TOYOTA YARIS i inne małe auta zostają pod tym względem sporo w tyle.
Bez większych uwag. Jest w miarę cicho.
Mam Note z silnikiem 1,5 dci 86 kM. Spalanie tego autka jest śmiesznie niskie. W mieście - światła, korki, włączona klima - 5,4 do 5,8 wg komputera pokładowego. Na trasie - noc, pusta droga, trochę autostrady, dynamiczna jazda do 150 km na godzinę - wyszło 4,4, a spokojna (dziadkowa jazda) do 100 km\\h wychodzi 3,9. Ja z tych wyników jestem zadowolony.
Fajne dobrze wykonane auto za rozsądną cenę.
Odpukać jak narzazie nic się nie dzieje.
Odpukać jak narzazie nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 90KM 66kW [l/100km]

5,8