Lista ocen Nissan Note II (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
na dystansie 2800 km autostrady + drogi lokalne 3 dorosłych i 2 dzieci, nie przekraczając dopuszczalnych prędkości 5,2 l/100, najmniejsze spalanie na podmiejskich drogach z prędkością 80km/h 4,2 l/100, 500km śląsk - zakopane zimą z boxem z jazdą po górkach 5,7 l/100, średnio od zakupu samochodu dystans 7100km 5,4l (z pomocą asystenta zmiany biegu i obciążenia silnika) oczywiście ocena na 5
~krzychu
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Zobaczymy jakie będą koszty przeglądów. Zużycie paliwa w jeździe miejskiej (a tak głównie eksploatuję auto) absolutnie do przyjęcia. Średnio mam 6,2-6,3 wg komputera, co pokrywa się z tankowaniami. Na autostradzie raz miałem 7,7 (normalnie 6,2 przy 120 km/h), a poza miastem na zwykłych drogach 4,8-5,2.
~k33
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Spalanie przyzwoite, części niedrogie (oczywiście serwisowanie w ASO wyjdzie drogo). Oleju nigdy nie dolewałem (a mam LPG). Akumulator i świece w dobrym stanie, więc mechanicy odradzali wymienianie. Tanizna. spalanie: miasto 6,5l
~kamkam
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Co do przeglądów to jeszcze nie wiem. Póki co kupione tylko dywaniki gumowe dedykowane do modelu i uzupełniam braki w baku. Sam bak paliwa jest nieduży 41 litrów. Spalanie jest akceptowalne.
~mpadz
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Zero usterek przez 2,5 roku.. Co prawda ma niski przebieg ale jest eksploatowany na krótkich dystansach codziennie. Mechanicy stwierdzili, że jest praktycznie nieużywany.
~Jarek Zakrześ
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Miałem już wiele samochodów, ale ten jest najekonomiczniejszy, nawe od ostatnio posiadanej Micry. Koszty przeglądów w ASO jak wszędzie, za to nie ma żadnych kłopotów.
~trzytrzy
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Co do kosztów utrzymania na razie za wcześnie na wypowiedzi, ale pakiet przedłużonej gwarancji wydaje się rozwiązywać ten problem na pierwszych kilka lat.
~tomek_tyl
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Powyższe wskazania wg. komputera pokładowego. Styl jazdy - zgodny z przepisami, zrównoważony.umiarkowana dynamika.
~Rafik 1977
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Samochód z tym silnikiem spala średnio 6,1, 6,2 litra benzyny, więc nie ma apetytu na paliwo.
~Nikodelon
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Ciężko na razie coś więcej napisać. Skupiając się na samym spalaniu, koszty utrzymania są minimalne.