Lista ocen Nissan Note II (20) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamkam
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Silnikowi mogę szczerze mówiąc postawić ocenę 4,1 w sześciostopnowej skali. Nie jest to tytan pracy, jest także (niestety) 3 cylindrowy. Ale mogę was zapewnić że do zwykłej jazdy miejsko-podmiejskiej wystarczy. Ba nawet można też wyprzedzić niejedno auto. Trzeba sie tylko przyzwyczaić do jego charakterystyki, która jest nieco inna jak na benzynę. Począwszy od niskich obrotów które "każe" nam utrzymywać niezbyt mądry doradca na...
~uzytkownik
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Silnik demonem mocy nie jest. Ciągnie powyżej 3.5kobr. W codziennej, miejsko - podmiejskiej eksploatacji jak najbardziej ok. Nie "zostaje" na światłach. Gorzej na autostradzie gdzie wyraźnie brakuje mocy. Dla użytkownika świadomego ograniczeń
~k33
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Szału nie ma, w końcu to auto do miasta, nie na trasę. Przyspiesza powoli, optimum wyprzedzania na ekspresówce/autostradzie to czwórka przy 3500-4000 obrotów, grunt to trochę nim pojeździć i zrozumieć jak nim przyspieszać
~mpadz
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Jak to trzycylindrowiec. Kultura pracy zbliżona do kosiarki. Na niskich obrotach nie jedzie, a na wysokich wyje. W mieście potrafi też spalić ok 8L/100km. Wybór z rozsądku niż miłości, bo doładowane 1.2 było dużo droższe.
~trzytrzy
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Silnik 1.2 - uczucia mieszane. Przyzwyczajony jestem do małych pojemności - osoba preferująca spokojną jazdę będzie zadowolona. Szybcy kierowcy powinni postawić na silnik 1.5 albo wybrać Yarisa 1.33
~krzychu
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Powyżej 3500 obr/min ciągnie dobrze. Niżej jest słabo. Szkoda, że moment maksymalny nie jest niżej dostępny. Prędkości maksymalnej nie udało mi się osiągnąć na 5-tym biegu. Trzeba na 4-tym próbować :-).
~j.m.
Mikrovan 1.2 DIG-S 98KM 72kW
Silnik wtrysk bezpośredni,kompresor mechaniczny.Po gwarancji koszt wtryskiwaczy 1000 zl/sztuka, kompresor 6500 zl.układ przepustnicy i napędu też 6500 zł. Masakra.Używek brak.
~tomek_tyl
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Dynamiczny, b. oszczędny. Świetna alternatywa dla małych trzycylindrowych i czterocylindrowych benzyniaków w przedziale mocy 85-105 KM.
~arcio
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
pojemność 1,2 moc tylko 80km, ale jak wjade na stację benzynową to uśmieg pełną gębą. tryb eco bardzo dobry. do 3 cylindrów można przywyknąć.
Dziennik kosztów dla Nissan Note II
6,3
7,1
~Jarek Zakrześ
Mikrovan 1.2 80KM 59kW
Nie mam uwag, mimo że to tylko 80 KM, to w zupełności wystarcza. Dynamika też niezła, nie raz ruszałem jako pierwszy spod świateł.