Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

dark123, 14 lat temu
Silnik 1.6 16V 99KM 73kW
Rok produkcji 1999
Nissan Primera II Hatchback 1.6 16V 99KM 73kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wielki bagażnik, zawsze mnie cieszy jak ktoś zagląda i mówi jeeeeeeeeeeju jaki wielki a to przecież hatchback :)
Jak dla mnie za pieniądze rzędu 12 tyś mam duży samochód z wielkim bagażnikiem, średnio ekonomiczny ze względu na spalanie (ale to brałem pod uwagę biorąc duży samochód), ale za to komfortowy. Jeśli ktoś chce tanio kupić samochód o większych gabarytach, niesportowy i jest w stanie przełknąć większe spalanie. To szczerze gorąco polecam !!!
Kultura pracy ładna. Silnik cichutki, ale niestety żeby poczuć moc trzeba wejść na obroty. Bez tego nie ma żwawszej jazdy. Jednak ja nie wymagałem tego, żeby to był sportowy silnik więc się nie zawiodłem.
Ogólnie ok, ale często nie chce wchodzić wsteczny i trzeba poprawiać. Czasami nie chce gładko wejść 5-ka.
Bardzo miło i delikatnie, chociaż przód zawieszania to aż za delikatnie. No ale jak wszystko zrobione to się miło płynie.
Przód bardzo dobrze, tył źle widoczny i jazda na wyczucie i po lusterkach.
Może być.
Ogrzewanie naprawdę ok, ale często jak pada deszcz to trzeba włączyć klimę bo szyby parują. Ten model tak chyba ma.
Jest naprawdę bardzo dobrze chociaż z tyłu brakuje trochę miejsca jeśli na przednim miejscu ktoś wyższy usiądzie.
Myślę że jest ok. Jazda powyżej 115/120 jest już dosyć głośna.
Tu primerka wypada średnio bo w mieście pali bardzo dużo - w zależności od temperamentu i ilości korków od 9-10/10,5 a poza miastem zapakowany po brzegi potrafi spalić z włączoną klimą potrafi spalić poniżej 7 czyli bardzo fajnie jak na taki samochodzik.
Jestem bardzo zadowolony. Nic lepszego w takiej cenie bym nie kupił. Polecam !!!
Części wymieniane które zużyły się w eksploatacji. Największą bolączką jest zawieszenie, ale się pytam jaki samochód wytrzyma polskie drogi ?!? Poza tym nie mam większych zastrzeżeń.
Na razie odpukać nic poważnego się nie psuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 99KM 73kW [l/100km]

6,9