Lista ocen Nissan Primera II Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2002 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Jakieś jaja. Po zakupie (130 000 km) okazało się, że trzeba dolewać oleju 0,2-0,3 na 1000 km, później więcej i więcej... Gdy było powyżej litra na tysiąc kilometrów (!) padła decyzja o wymianie pierścieni tłokowych (2 tys.zł) - pomogło. Później pierdoły tupu przepustnica, czujnik wału/wałka (teraz po 20 tyś. chyba znowu do wymiany, a może tylko przeczyszczenia). No dobra, są też zalety silnik o ile nie ma sportowego charakteru o tyle przy...
~Kierowca BomBowca
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Silnik ok do sprawnego przemieszczania się. Elastyczny nie ma problemu z wyprzedzaniem, ale rakieta to nie jest. Wtopa nissana z pierścieniami uszczelniającymi czego skutkiem jest gigantyczny apetyt na olej. Po zakupie auta na dzień dobry miałem remont silnika :( Bardzo mała pojemność miski olejowej, 3eba pilnować stanu oleju. Silnik bardzo szybko się nagrzewa, super sprawa zimą!
~piotr-damianart
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
po 8 latach użytkowania nie bierze grama oleju dość głośny ale bezproblemowy lubi wysokie obroty przez to dość duży apetyt na paliwo 10 litrów w mieście. to nie wyścigówka ale starcza do spokojnej jazdy . trzeba tylko pilnować i sprawdzac olej - sa egzemplarze które biora olej a ponieaz wchodi tu bardzo malo oleju wazne aby go nie zabrakł0
~tomek85fcb
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Dbać o olej i częstą wymianę filtrów, świec i będzie chodził jak w zegarku. Nie zauważyłem brania oleju, może gdybym częściej korzystał z górnego zakresu to byłoby inaczej, ale nie mam potrzeby piłowania silnika, bo najczęściej jeżdżę sam.
~Pietiuszka
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
Ogólna ocena dobra. Gdyby nie była tak duża przepaść w osiągach między wersją 1.8 i 2.0 byłoby nawet bardzo dobrze.
~Patryk92
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
moim zdaniem jak na 1.8 i tylko 115 KM , to daje sobie rade i to dobrze. mimo ze jestem mlodym kierowca to ta moc jest wystarczajaca.
~marcin.swindon
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
silnik ladnie chodzi.po wymianie swiec i filtra powietrza odzyskal swoja wlasciwa moc
~werter
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
robione w Europie(Holandia) w porównianiu z p10(Anglia) głośniejszy przy ponad 100 km/h
~Webber
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
115 KM ... 10,5 do 100 km/h 205 MAX ( sprawdzone!) mi wystarcza, do 170 elegancko przyspiesza!!!
~hancok
Hatchback 1.8 16V 114KM 84kW
silnik pracuje cicho, a przy swojej malej mocy jest naprawde elastyczny
Nissan Primera II Hatchback