Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

marcin, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Nissan Primera II Kombi 1.6 16V 100KM 74kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : nic - kombi to nie wersja auta które ma zaskakiwać, ma być praktyczny, trzymać sie drogi i niezawodzić - i tak właśnie jest
Inne : termostat - bardzo mały koszt
kombi - praktyczny, niezawodne autko z sporą ilością miejsca, jak dla mnie wadą jest parkowanie i manewry w ciasnych uliczkach - bardzo duży promień skrętu, w ciasnych uliczkach trzeba się wbijać tyłem żeby zaparkować, jeżdżę także Vito i tym mi sie łatwiej parkuje niż nissanem, w wersji motion, którą posiadam nie było centralnego zamka z pilota - to mnie irytowało - wiec założyłem - kosztowało mnie to chyba 200zl, jak sie dba o wymianę filtrów i płynów na czas to będziesz tylko odwiedzał stacje benzynowe a nie serwisowe
jak dla mnie trochę za słaby, przy jeździe z rodziną wystarczy ten silnik lubi wyższe obroty, powyżej 3 tys zaczyna żyć....
ok
ok, na mokrym śniegu trochę ucieka przód przy ostrym braniu ciasnych zakrętów - na to sie chyba mowi ze auto jest podsterowne ale grzeczny kierowca tego nie doświadczy
jak jesteś pierwszy na światłach nie podjeżdżaj za blisko, nie widać świateł zawieszonych u góry
normalnie, nie ma się do czego przyczepić ale też nie ma czego wychwalać, wszystko na odpowiednim miejscu, chociaż włącznik klimy jest w takim miejscu że zdarzyło mi się wyłączyć klime przy zmianie biegów
klima ok, ogrzewanie - zimą trochę długo startuje
przód ok, z tyłu nie wiem nie siedziałem w trasie- ale nikt nie narzekał, bagażnik niby duży ale często roletę trzeba zwijać, szczególnie jak się wozi wózek dla dziecka, ma dzieloną kanapę więc zawsze można dostosować do potrzeb
przy większych prędkościach masakra, powyżej 150 na dłuższą metę nie do zniesienia, a na dodatek relingi hałasują, ale na mieście ok i do 130 przyzwoicie
jeżeli ktoś potrafi jeździć ekonomicznie to ok, ale jak masz ciężką nogę to zapomnij że w 12l się zmieścisz szczególnie zimą i w korkach, dobrze że aktualnie benzyna jest tania (na trasie można poniżej 8 l uzyskać, jadąc tak żeby nie zawadzać innym użytkownikom) (tak bardzo dokładnie jak inni piszą to nie sprawdzałem zużycia)
godny polecenia - nie żałuje że kupiłem primere mam ten model niecałe dwa lata (raczej nie kupię go ponownie ponieważ nie kupuje dwa razy takiego samego modelu - zawsze chce pojeździć czymś innym a nowy model nie podoba mi się
nic poważnego się nie wydarzyło, musiałem wymienić halogen po uderzeniu w psa, i tutaj nie ma zamienników, w serwisie chcieli 700 za komplet (halogen 550 i zaślepka 150), za używane na giełdzie nawet 500 wołali, na allegro od 400, ale udało mi się znaleźć za 100 nowy na allegro - przypadkiem - po za tym reszta oświetlenia jest tania
jedyna usterka to padł mi termostat ale to drobnostka koszt jakieś 40 do 50 zł samego termostatu + wymiana - mi wystrzelił przy tym wąż od chłodnicy i wywaliło część płynu chłodniczego, czyli doszedł koszt wymiany płynu chłodniczego DOPISUJĘ TO PO 2 LATACH OD PIERWSZEGO WPISU - NIEDAWNO SPRZEDAŁEM - WIĘC JEŹDZIŁEM NIM 4 LATA - nic więcej się w nim nie popsuło - NIEZAWODNE

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]

11,0