Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

Jacek - Łódź, 18 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Nissan Primera II Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Gorąco polecam, idealne auto rodzinne, duże, dynamiczne i stosunkowo oszczędne i co najważniejsze do 2002 roku jest to jeszcze samochód japoński i przesadnie niezawodny. P.óźniej po mariażu z "dziadoskim" francuzem już jest tylko gorzej.
samochoden jeździ się jak "benzyną"
precyzyjna i lekko pracujaca
Mam wersję kombi, tylna oś sztywna Scotta RuseLla jest bezawaryjna i zapewnia dobry komfort i trzymanie się drogi
tylne zagłówki troche przeszkadzają przy cofaniu, przednie słupki są dosyć grube i tez trzeba uważać, poza tym OK
nie mam zastrzeżeń, wyposażenie jest kompletne, wszystko proste i na swoim miejscu, ustawianie fotela kierowcy w każdą mozliwa stronę - wygoda foteli: wzór do naśladowania
zima trzeba troche przejechać, żeby zrobiło się ciepło, zapycha się filtr p pyłkowy i wtedy cienko dmucha. klimatyzacja bez zastrzeżeń
jak prztystało na auto klasy średniej wyższej - bardzo wygodnie, duzo miejsca, idealny samochód rodzinny - polecam
nie jest źle, ale jechałem cichszymi dieslami
w mieście ok. 8 ltr na trasie przy 120 km/h ok. 6 ltr. generalnie średnio w 7 - 7,5 ltr się mieszczę
Generalnie auto poszukiwane na rynku wtórnym, poprzez swoja renomę niezawodności dosyć drogie, ale opłaca sie zapłacić za japońską jakość, bo nawet kilkuletni dobrze obsługiwany posłuży jeszcze ładnych parę lat
czasami zapala sie kontrolka jakiegoś czujnika "check engine", ale zauważyłem że jest to przypadłość tego silnika, nie wpływa to na jazdę, ale drażni. przepalają się żarówki podświetlenia zegarów,
nie mam zastrzeżeń, mam przebieg 180 tyś., przejechałem 30 tyś bez stresów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,3