Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Primera II Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Moje pierwsze 'dorosłe' auto (nie licząc uprzednich: Fiata126p i 25-letniego VW Polo) miało być ekonomiczne i 'bezobsługowe'. Ktoś powiedział o Primerze, że to oszczędna gospodyni, i tak właśnie o niej myślę. Spełnił moje oczekiwania: jeżdżę niedrogo (8l/100), praktycznie nic nie robiąc przy aucie, usterki wynikały głównie z zużycia typowych części eksploatacyjnych. Nigdy mnie nie zawiódł, oraz koszty naprawy były bardzo niewielkie. Tego oczekiwałam od samochodu, i z żalem będę ją sprzedawać, bo potrzebuję czegoś na wertepy, a Primera jest za niska. Nadwozie bez lansu (subiektywnie: brzydki kuper), ale też wstydu nie ma. Wygodnie podróżuje 5 osób (choć z tyłu raczej nie koszykarze), albo rodzina z mnogością dzieci (+wózki, rowerki, owczarek podhalański etc.). Co prawda dopuszczalna ładowność pozwala w ogromnym bagażniku przewozić tylko chrupki kukurydziane :], ale dawał radę na wyjazdach rodzinnych, także z rowerami na dachu. Silnik niezawodny - ale za to mulasty okropnie, nawet, gdy wożę tylko siebie (55 kg). Przy komplecie pasażerów - tragedia, wyprzedzają Primerę furmanki. Na korzyść motoru należy wspomnieć, że odpala bez zająknięcia nawet przy minus 30! Za wadę uznałabym słabą trakcję - auto pływa powyżej 120 km. Owszem, bez problemu ciągnie >160km/h, ale co z tego, jak ja już się boję jeździć nią tak szybko. Generalnie: bardzo dobry samochód, gdy szuka się niedrogiego rodzinnego wygodnego auta, niezawodnego i ekonomicznego. Tu sprawdził się w 100%. Polecam primerę II 2.0 TD.
Czujnik obrotu wału korbowego. Wahacze.
brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]