Ocena kierowcy - Nissan Primera III Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Primera III Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : kultura pracy, niskie spalnie i da sie nim przyspieszać !
Auto nie doceniane -super duże bezpieczne. POLECAM.
Silnik pracuje doskonale, jak na 1,6 trudo innym uwierzyć , że może być tak dobrze do tego auta jakby założyć jaki kolwiek silnik o takiej pojemności innej marki to byłaby porażka , wiem bo jeździłem -Megan 110km, przy 1200kg bez szans z 1450 kg Primery.
Masło albo puszka ze smarem i w niej lewarek czysta przyjemność !
Dobrze się trzyma drogi wyprowadziła mnie nie raz z potężnej opresji .
Ok.
Wszystko na swoim miejscu po eksploatacji przez prawie 7 lat trudno mi teraz odnaleźć inne auto w którym tak dobrze bym się czuł. Firmowe radio(Clarion) + wymienione głośniki na Infinity Kappa 6,5 +Pioneer tył -czysta przyjemność !
Natychmiastowo i dobrze klima tylko filtr kabinowy wymieniany bez żadnych przykrych zapachów !
Jak w Mercu !
Troche zależy od opon do 120-130 bezszelestne
Mozna nim jeździć oszczędnie i bardziej dynamicznie ,długie wybiegi na 3 do 120 km i żaden Tir nie straszny. Trasę o prędkości do 100km potrafię jechać poniżej 6L i w tym czasie delektować się muzą .Silnik zegarek 0 (zero usterek) koszt napraw po 7 latach 250 -400zł mniej więcej !!!!!!!!
Z drugiej ręki i od I właściciela to HIT ! NA długie lata !
Aż chce się płakać czemu Nissan nie robi następcy Primery i Almery . VCyba Renault mu kazał aby Laguna i Megan nie miały konkurencji ! o doskonały samocchód -zwrotny i przestrzenny. Co z drobiazgów się popsuło -NIC !
Wiec doceniłem gwarancje 3 letnią na 5 dni przed jej końcem wymiana Łańcucha rozrządu. Wcześniej samarowanie rozrusznika. Ponoć ten łancuch jest o niebo trwalszym oryginalnym zamiennikiem -potwierdzam 70tyś -zegarek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

6,7