Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Filip_81, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 115KM 85kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Naprawdę super - nie ma do czego się przyczepić. Bardzo ładne, zgrabne i całkiem przestronne auto.
W sumie całkiem udane auto - przede wszystkim bardzo ładne i całkiem wygodne. Zajęcie się kilkoma niedoróbkami auta tj. zawieszeniem, brakiem 6 biegu, lepszym wyciszeniem sprawiłoby, że byłoby to auto prawie idealne. Oczywiście zastrzeżenia mam do mocy silnika ale zawsze można kupić 2.0 - chociaż ja uznałem, że 9k PLN dopłaty za 25KM to gruba przesada. O dieslach nie wspomniam bo ich ceny są naprawdę z kosmosu + pochodzenie Renault... Uważam, że idealny do tego auta byłby 1.6 turbo (190KM) z Nissana Juke... Na razie w sferze marzeń.
Na miasto w zupełności wystarcza. Na trasę o wiele za słaby. Jak ktoś jeździ dużo poza miastem to chyba zostaje tylko diesel bo 2.0 jest megadrogi a ma tylko 25KM więcej. Jak na 1.6 i 115KM całkiem dobra elastyczność - zaskoczenie. Kultura pracy na dobrym poziomie jak na 1.6.
Niestety rozczarowanie. 1 i 2 mocno haczą. 3-5 dużo lepiej. Oczekiwałbym większej precyzji i krótszych przełożeń. No i największa wada - brak 6 - kompletnie niezrozumiała decyzja producenta. Zaletą na pewno jest umiejscowienie lewarka.
Dosyć przeciętnie. Samochód ma bardzo głośne zawieszenie - zwłaszcza z tyłu. Nienajlepiej amortyzuje nierówności. Dodatkowo lubi \"pływać\" po jezdni. Może to specyfika SUVa - nie mam porównania o innego SUVa.
Zasłużone 5*. Jak na samochód o nowoczesnym designie jest świetnie. Dodatkowo wysoka pozycja w porównaniu do reszty uczestników ruchu bardzo pomaga. Bardzo duże lusterka. Dodatkowo u mnie w wersji i-way (naprawdę polecam!) kamera cofania - wynalazek genialny - warty dodatkowych pieniędzy.
Prawie ideał. Co do deski rozdzielczej i lewarka - rewelacja. Jedyne 2 małe mankamenty to: umiejscowienie przycisków sterowania szybami elektrycznymi trochę zbyt z tyłu podłokietnika i druga rzecz: zbyt nisko otwierająca się tylna klapa - mam 177cm i newiele mi brakuje żeby zaliczyć guza... ;)
Jest naprawdę dobrze. AC bardzo skuteczna w lecie (mimo szklanego dachu). Ogrzewanie wnętrza bardzo szybkie. Odparowywanie zgodnie z oczekiwaniami.
Jak na tą długość samochodu i rozstaw osi, jest całkiem dobrze zarówno na nogi, głowę i pod względem szerokości. Trochę zbyt mały bagażnik ale tragedii nie ma.
Bardzo przeciętnie. Powyżej 120km/h robi się naprawdę głośno ze względu na wysokie obroty (przy 130km/h to jest ok.4000rpm!!!) - ten problem rozwiązałby od ręki 6 bieg. Wysokość auta też robi swoje. Szum opon na dobrym poziomie. Ponownie piszę o naprawdę głośnym zawieszeniu.
Całkiem dobrze w mieście - ok.8-8,2 litra/100km - duże zaskoczenie in plus. Na trasie przy 90km/h ok.6,5-7 litrów. Niestety na autostradzie - przy średniej ok.130km/h 8,5-9 litrów - znowu 6 bieg byłby zbawieniem... Nie wiem co im przyświecało z brakiem 6 biegu...
Cena tego auta nie jest niska ale za to co oferuje jest przyzwoita. Jak wyżej przy 2.0 i dieslach cena robi się niepokojąco wysoka...
Nie jest źle ale od razu daje się odczuć że to produkcja UK a nie w japońska. Czasem jest problem z systemem nissan connect - nie działa audio i trzeba restartować system. Sysstem zamkniętego obiegu powietrza nie działa idealnie. Ogólnie jakość plastików całkiem dobra. Trochę cienka tapicerka siedzeń.
Jak dotąd nic poważnego się nie popsuło. Nie daje 5* bo podczas przeglądu po roku okazało się że jest wyciek z amortyzatora przedniego - prawdopodobnie wada fabryczna. Poza tym ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 115KM 85kW [l/100km]

7,4